... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 2. mája 2015

Ako adamko rástol...alebo z denníka čerstvej mamičky

1.MESIAC (1.9.)
- A. vie už zdvíhať a dlhšie podržať hlavičku, usmievať sa na mňa, džavotať (najčastejšie samohlásku "a" a občas, ale to ešte nechtiac sa mu podarí aj "g" :-D ), pretáčať sa z boka na bok, oznámiť mame, že má mokro v plienke (a že je to teda dosť často), že mu vypadol cumeľ a že je hladný (na všetko má iný špecifický zvuk :-) a ja sa v tých zvukoch konečne začínam orientovať ), vie pevne chytiť prst, otáčať sa za zvukom a dlllho, predlho sa zamyslene pozerať na jeden bod :-)


 2. MESIAC (1.10.) - A. vie už na rukách pevne držať hlavičku (aj keď na brušku sa mu prestalo páčiť a nechce sa mu ju zdvíhať, tak poctivo cvičíme), usmievať sa na mamu aj na ostatných ľudí, džavotať (k samohláskam "a" a "g"  už pridal aj dlhšie hatlaniky ako napríklad...“auuu“, „aguuu“, „gdnnn“ :-D ), vie zdvíhať nôžky a vie sa aj pretočiť z chrbátika na bok. Tiež vie riadne kričať a revať na živé raty :-D Objavil si pästičku a palček, ktoré si strašne rád cmúľa, vie už krásne sledovať hračky a rôzne predmety. Strááášne slintá a stále menej a menej sa mu páči ležať, chce sa už dívať na celý svet. V autosedačke už jazdíme bez novorodeneckej vložky. Miery 5200g a 59 cm.


3. MESIAC (1.11.) - A. sa už vie pretáčať z chrbátika na bruško, usmieva sa v jednom kuse, okrem džavotania už vie aj poriadne výskať, kričať a pišťať, vie kopkať nôžkami, otáčať sa za hračkami, chytať hračky a hrať sa s nimi, naťahovať ručičky a mávať s nimi :-D Palčeky a ruku si cmúľa neustále, strašne slintá :-). Je veľmi vrtký, nepoleží už v kľude ani chvíľku, chce sa veľmi veľa nosiť a neustále sa pretáčať. Robí sklápačky- ak ho ťahajú za ruky, krásne sa pritiahne a zdvihne hlavičku, najredšej by už sedel, ale to ešte nemá dovolené :-). Miery sú okolo 5650g a 62 cm.


4. MESIAC (1. 12.)- z chrbátika na bruško sa A. pretáča už na obe strany bez akýchkoľvek problémov, usmieva sa na každého, ale pomaličky si začína vyberať kto mu je a kto nie je sympatický, začal prskať, špúliť pery a snaží sa vydať čo najvyšší zvuk, prestal bľabotať, teraz už len pľujem :-D naťahovať ručičky a mávať s nimi mu nerobí žiaden problém, všetko chce chytiť a ochutnať ešte stále strašne slintá. Vie sa pritiahnuť do sedu, začína si nacvičovať lozenie, ale ešte neprišiel na to ako to funguje. Má presne 5780g a 64 cm.


5. MESIAC (1. 1.)– okrem pretočenia z chrbátika na bruško sa už A. pretáča aj naopak z bruška na chrbátik, dokáže sa teda kotúľať, usmieva sa, ale vie sa aj riadne zlostiť a mrnčať a začal strašne vrieskať, pišťať a výskať, sem tam sa mu podaria aj krátke slabiky. Je veľmi mrštný, neposedí ani chvíľočku, naťahuje ručičky za predmetmi, vie si ich už sám zodvihnúť zo zeme alebo zo stola. Najradšej si priťahuje k ústam pohár :-) Vie už chvíľočku posedieť, cúvanie mu ide jedna radosť a aj točiť sa vie ako hodinové ručičky keď je na brušku, čochvíľa sa mu už asi podarí aj loziť. Sedí už vo svojej vlastnej jedálenskej stoličke a minule sa prvý krát zoznámili s nočníkom. Má presne 6450g a 66 cm.

6. MESIAC (1. 2.)– A. má už (čožeeee?) pol roka a po počiatočnom plazení, ktoré mu trvalo deň, hneď prešiel na štvornožkovanie, ide mu to nielen na koberci, ale už aj na podlahe, síce pomaličky, ale ide :-) Začal papať prvé príkrmy a veľmi mu chutia, asi bude riadny papkáč, skúsil už mrkvu, petržlen, zemiak, karfiol a aj hrášok a špenát. Vie už sám sedieť, ale podopiera sa zatiaľ jednou rúčkou, no a stavia sa už aj na nohy, hovorí MAMA, Baba, Papa a sem tam keď sa mu chce aj zakývem :-) Zatiaľ ale veľmi ukecaný nie som :-) Pišká a kaká do nočníčka, iba veľmi sporadicky a iba keď sa mu chce no a konečne má prvý zúbok. Má presne 6720g a 69 cm.


Prvý polrok má naše chlapčiatko za sebou a ja neverím, že to zbehlo tak strašne rýchlo. Je už z neho veľký chlapček a ja sa teším čo nové nám prinesie druhý polrok.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers