... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 6. mája 2015

Autíčkujeme na sto spôsobov

To, že Adamko je telom aj dušou "autíčkar" (asi to má po tatinovi ) je nesporné a tak je samozrejmé, že sú do našich každodenných hier zapojené aj autíčka. A aj to, že sa s nimi hráme na sto spôsobov je naozaj pravda, tu je niekoľko z nich :-)
Stačí plech s krupicou, zopár kociek a áut a hrali sme sa vyše hodinky.


Nakladali sme piesok na vlečku traktora a odvážali na stavenisko.
 Ak máte doma veľa autíčok, musíte mať aj garáž, to je jednoznačné a keďže v našej domácnosti žiadna nebola, jednoducho sme si ju s Adamkom vyrobili, ja som urobila základ z krabice a Adamko vyzdobil steny.

O autíčkach aj radi čítame a naša najobľúbenejšia kniha je "Malé červené autíčko". Je to úžasná interaktívna kniha, kde je veľa častí  pohyblivých. Nájdete tam napr. padajúci strom, vyťahovanie červeného autíčka na odťahové auto, opravovanie motora a batérie, ale aj prekvapenie v opravárových rukách na záver. Knižku má Adamko ozaj rád o čom svedčí aj množstvo rekvizít, ktoré k jej čítanou používame a tiež opotrebenie knižky.


Prednedávnom som natrafila na skvelú hračku ktorá je naozaj veľmi šikovne prevedená, ideálna aj na dlhšie cesty autom. Podľa predlôh, je možné skladať si rôzne autá a stroje na magnetickú tabuľu, prípadne krabičku, v ktorej sú uložené, pretože je plechová.


Ešte keď bol Adamko mrňús a začali sa už u neho prejavovať "automaniacké" sklony, nakreslili sme mu preto s tatinom takúto podložku. A veruže som za ňu rada, pretože Adamko ju vyťahuje dennodenne a okrem autíčok na ňu skladáme drevené domčeky, kocky a teraz už aj dopravné značky.


 Dopravné značky ho začali zaujímať keď sme si postavili garáž a ja som k nej pridala značku Parkovisko. Bola to prvá značka, ktorú zaznamenal a naučil sa ju. Odvtedy mu učarovali a teraz (21 mesiacov) už ich pozná a vie pomenovať 20. Tieto dopravné značky som zohnala tu nie sú drahé a aj keď sú len kartónové, majú pevný plastový stojanček a úplne nám pre hru postačujú. Ešte som dorobila kartičky , aby sme k nim mohli značky párovať.Aj u vás fičia nálepky? U nás áno a hlavne tie zo štvor a viac kolesovou tématikou :-)Tento úžasný nápad som zaznamenala už dávno niekde na internete a veľmi sa mi to zapáčilo. Hneď sme to preto aj vyskúšali. Adamka baví kreslenie odjakživa, ale toto bolo zas o niečo inakšie a zaujímavejšie.Naše autíčkovanie nemá konca kraja a aj keď to nikdy nebola moja silná stránka, pomaly sa dostávam do tohto sveta, pre mňa doteraz záhadného, ale poviem vám, objavujem, že celkom zábavného :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers