... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 2. mája 2015

Zimné tvorenie

Sniežik sa nám chumelí, zimička už prišla,
polia lúčky vybieli, zapadne cestička...

 Zima je v plnom prúde a napriek tomu, že chodíme vonku dvakrát denne, nedá sa tam byť dlho, lebo je naozaj chladno, tak si doma krátime chvíle tvorením.

Keďže vonku riadne prituhlo, povedali sme si s Adamkom, že aj naše oblečenie by sme mali doplniť o teplé kúsky a tak sme si vyrobili poriadne teplý svetrík a huňatú čiapku.

 Svetrík- nedávno sme Adamkovi doplnili stav skrine o froté pyžamká a tak mi z ich ostali kartóny, v ktorých boli zabalené, konečne sme ich mohli využiť, stačilo len dolepiť rukávy. Adamko svetrík pomaľoval a nakoniec nalepil aj "gombíky".

Čiapka- predkreslila som Adamkovi čiapku, on ju vymaľoval a spoločne sme dolepili vatu. Ešte sme nepracovali s lepidlom, tak sme vatu priliepali na obojstrannú lepiacu pásku.To šlo Adamkovi dobre, pretože nemusel dávať pozor kde lepidlo je a kde nie.


Námet na snehovú vločku sme našli tu a tak sme sa pustili do tvorenia. Ja som najprv nalepila wishy pásky na výkres do tvaru vločiek. Adamko potom výkres pomaľoval modrou prstovou farbou (hlavne rukami, ale snaha bola aj o prácu so štetcom) no a nakoniec keď výkres vyschol, spoločne sme stiahli pásku dole. Myslím, že výsledok je veľmi pekný a efektný.


S Adamkom sme minulú nedeľu pozerali program Ľadová planéta a okrem iným arktických zvierat ukazovali aj tučniaky. Adamkovi sa veľmi zapáčili, tak sme si nejaké vyrobili. Najprv Adamko nakreslil modrou fixkou kryhy, na tie sme potom špongiou (nastrihla som ju do oválneho tvaru) otláčali väčší ovál (telo). Naň sme naniesli menší ovál (krídlo), ktorý mal byť biely, ale podarilo sa nám kvapnúť do bielej čiernu a tak máme krídelka sivé.
Okrem jednej kryhy na papieri si druhú Adamko nakreslil aj na pančušku, našťastie si dal vysvetliť, že tam tučniak sedieť nebude :-)

Potom sme lepili pohyblivé očká (Adamkovi to šlo ťažko, lebo očká sú maličké a zle sa mu držali, tak som mu pomáhala, aj keď teda na tričko si ich vedel prilepiť šikovne, skončilo ich tam 5), prštekom sme robili nožičky a zobáčik našim tučniakom. No a keďže je teraz u nás v kurze žltá farba, robili žlté okolie okolo očiek- aj inde po papieri. 


Do našej zimnej výstavy pribudli ešte aj snehuliak (takého ozajstného- Tónka, sme si boli postaviť u nás za blokom) a zimná krajina.
Adamko si vyskúšal čo sa stane keď farbu zmiešame s belobou a čo s fixkou keď sa k nej pridá voda a tiež sa snažil prilepiť farebné časti (podlepené obojstrannou lepiacou páskou) na snehuliaka, myslím, že mu to šlo veľmi dobre (s nosom som mu pomohla).


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers