... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 4. mája 2015

Mamka sa činila

Sem tam vyrobím Adamkovi niečo, čo si myslím, že by ho mohlo zaujať. A tak sme dospeli aj k tomuto. Chytanie filcových rybičiek máme z výmeny, a keďže to je jedna z obľúbených Adamkových aktivít, chcelo to trošku obmeny. Adamkovi totižto nešlo do hlavy, prečo rybičky nemôžme chytať vo vode, keď ich tam chytajú rybári u Dedeho. Tak sme si vyrobili také, ktoré sa dajú chytať aj vo vode.


Zvieraciu priraďovačku som urobila so zvieratkami, ktoré momentálne u nás letia. Napriek tomu, že základ tvorí jednoduchý kruh, Adamko pri jej skladaní musí dávať pozor na farby, vzor, ale aj na správne otočenie kruhu. Zatiaľ priraďuje len na základe farby, lebo otočené sú všelijako :-)Už veľmi dávno vie Adamko pomenovať časti svojho tela a aj tváre. nerobí mu problém ukázať ani obočie, bradu, mihalnice, chcela som pre to vedieť, či bude vedieť tvár aj poskladať. Išlo mu to celkom dobre :-)

Keďže u nás teraz vedú dopravné prostriedky akéhokoľvek druhu, urobila som Adamkovi skladačku z machovej gumy, na skladanie podľa predlohy, je však na to ešte trochu malý, zvládne iba tú najľahšiu- červené autíčko, nevadí počkáme :-)


Prevliekačka, urobila som také základné tvary, ale veľmi ho zatiaľ nezaujala, skúsim asi vystrihnúť obrysy dopravných prostriedkov :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers