... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 15. mája 2015

Náš veselý Apríl

Krájame, každý deň a stále, vďaka tejto perfektnej hračke (nájdete aj tu ale na trhu je toho kopec), sa toho Adamko naučil veľa. Krájať  (zvládne si už sám nakrájať banán a iné mäkké, či uvarené ovocie, alebo zeleninu). Vie čo je čepeľ, rukoväť, ktorá strana noža je ostrá a za ktorú stranu sa drží. Vie ako sa nožík podáva ako správne odkladá. Vie už, čo je celok a polovica, kúsok a časť... a takto by som ešte vedela pokračovať. Zvládame už aj základy varenia :-)

Krájame zeleninku na polievočku.

Adamko pripravuje svoje obľúbené palacinky a zeleninovú polievočku.
Rozlúčka s naším kočíkom. Keďže posledné vychádzky u nás vyzerajú takto (Adamko kočík tlačí, alebo ho tlačím prázdny ja a len mi je na oštaru, prípadne úplne ostáva doma), rozhodla som sa vymeniť náš zlatý, dobrý kočiar, za ľahšiu verziu, ktorý budeme používať už len na dlhé trasy a výlety.Tak teda zbohom Passo :-)


Čítame, stále radi a veľa...pre tentokrát je to, okrem nášho stáleho repertoára aj "Nenásytná húsenička". Je to už pomaly kultová knižka, tak som ju kúpila aj Adamkovi a dobre som urobila. Zaujala ho už na prvé prečítanie a keď som pridala aj po domácky vyrobený životný cyklus motýľa a prevliekanie húseničky (žinilkový drôt ) cez dierky v knihe, bola táto kniha jednoznačne zaradená do nášho každodenného programu a medzi obľúbencov.

List, vajíčko (pompom gulička), húsenička (žinilkový drôt) tučná húsenička (ovál z machovej gumy), zakuklená húsenica (ovál vložený do zaváraninového viečka) a motýľ (magnetka)

Hráme sa veľa a radi, a keďže okrem autíčok (ktoré jednoznačne vedú) zaujímajú Adamka aj značky (lebo to súvisí s autami) a náradie (lebo to tiež súvisí z autami) zaradili sme aj také aktivity. Tiež stále funguje vkladanie, prevliekanie, priraďovanie a práca s materiálom. Niečo z našich aktivít. Viac nájdete tu.

Priraďovanie náradia.
Prevliekanie šnúrky cez veľké oko.
 Naša obľúbené "hračka"..pom-pom guličky, ktoré kúpite napríklad aj tu. Dajú sa použiť na neuveriteľné množstvo spôsobov od tvorenia cez, hranie, až po šperky, ozdoby, potreby na šitie a pod.
Adamko konečne začína okrem búrania aj stavať :-) robili sme si rybník a potom sme chytali magnetické rybky.
Hmatové pexeso- zatiaľ bez zaviazaných očí- takže len priraďovanie.
Naše obľúbené značky.
Skladáme.
Presýpame ryžu.
Prelievame vodu.

Dni sú stále krajšie a teplejšie, tak konečne môžeme byť viac vonku a chodiť opäť na našu záhradu. Odkedy sa drobec narodil, boli sme tam len párkrát, lebo bol ešte malý, ale teraz je to pre neho hotový raj.
A okrem iného sa angažujeme aj v domácnosti. To je také úžasné, keď sa Adamko dokáže stále viac a viac zapájať do každodenného života. A ešte krajšie je pozorovať ako veľmi CHCE.

Krája banán jedna radosť.
Snaží sa papať príborom, niekedy sa už aj podarí :-)
Pokus o šúpanie zemiakov, veeeľmi chcel, ale rozladilo ho že mu to nešlo.
Pečieme koláčiky.

Umývame okná.
 Čo vám poviem, jednoducho:


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers