... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 13. mája 2015

O tom, ako sa ježko a Adamko zazimovali


Určite všetci poznáte notoricky známu knižku "Krtko a nohavičky".  U nás jej čítanie začalo celkom nevinne, no úspešne sa preklopilo v neuveriteľný a zábavný deň v spoločnosti pichľavého ježka :-) Ako to čítanie teda dopadlo?


No nedočítali sme, pretože v časti kde krtko poprosí ježka o pomoc pri česaní bavlny na nohavičky, Adamka neskutočne zaujali ježkove pichliače.
Tak prišla moja chvíľa (a verte, že bolo treba konať rýchlo, aby som tento úžasný moment Adamovho záujmu nestratila), rýchlo som na kus polystyrénu načarbala ježka a Adamkovi strčila do ruky špáradlá. Vysvetlili sme si, že ježko má pichliače ostré a slúžia mu hlavne na obranu pred nepriateľmi.


Keďže moje dieťa by len jedlo (a to myslím naozaj vážne, Adam v kuse niečo žuje) navrhla som, aby sme aj Ježkovi pripravili tanier s jeho obľúbenými pochúťkami (ježkove najobľúbenejšie sú slimáky a dážďovky, len dúfam, že Adamko nebude chcieť okoštovať tiež :-D)

Nedal si povedať, vraj ježko papá konáriky...no dobre no, náš môže :-)
Adamko kŕmi ježka dážďovkou- aj keď len takou obrázkovou, iná po ruke rýchlo nebola.
Kým Adamko poobede spinkal, rýchlo som si vytlačila nejaké obrázky o ježkovi, ako vyzerá jeho úkryt, ako vyzerá jeho potrava a ako mláďatká. Mláďatká sa Adamkovi veľmi páčili, no najviac ho zaujal ježkov brlôžtek.

Adamko ukazuje, kde je mláďatko ježka

Rozprávali sme si o tom, že ježko sa na zimu ukladá na zimný spánok a spinká vo svojom brlôžku z halúzok a lístia. No a keďže tohto materiálu máme vďaka "zberateľskej" vášni môjho drobca, doma neúrekom, čo by sme si to nevyskúšali najprv na obrázku a potom aj na vlastnej koži, no nie? :-D

Vytvárame domček pre ježka, najprv na obrázku.
Potom Adamko zazimoval nášho ježka.

Veru toto zazimovanie malo najväčší úspech, zazimovávali sme sa až do hlbokého poobedia a keď prišiel domov tatino, absolvoval to niekoľkokrát s nami :-)

A nakoniec sme zazimovali s ježkom aj Adamka :-)

3 komentáre:

  1. Ďakujeme, malo to veľký úspech, spontánne veci sú častokrát tie najlepšie, že? :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers