... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 4. júna 2015

Ako sme sa hrali v Máji

Náš máj bol turbulentný :-)
Adamko mal 21 mesiacov, 16 zubov, 11,8kg a 85cm :-)
...prežil prvý vandríček pod stanom, oslávil tatinove narodeniny (ešte dva týždne potom keď uvidel niekde balón, vykrikoval, že tatino má sviatok :-D ), videl prvýkrát na živo ovečku, naučil sa skákať znožmo, prepadol vášni "fotografovaniu", bol prvý krát na kolotoči a úúúplne sa zaľúbil do hasičov a všetko čo je s  nimi spojené :-)


Prvá jazda kolotočom a hneď išiel sám.

prvý krát na kolotoči

Boli sme na mini farme, kde mali drobné hospodárske zvieratká, voľne pobehujúce pomedzi stoly, to bol zážitok :-) Adamko tak mohol úplne z blízka pozorovať, ovečku, kozičky a dokonca aj koníka.


Naše "prírodné", vodné, kamienkové a iné hry.pre tých čo nechápu, Adamko má požiarnické nehorľavé rukavice a ochranné okuliare  :-D

Precvičujeme geometrické tvary trocha inak...spojili sme s nimi aj farby, emócie a fotografovanie. Pokyny zneli...Adamko skús odfotiť žltý obdĺžnik, ružový trojuholník, červený USMIEVAVÝ päťuholník (viacuholníky hľadal podľa výraz tváre a farby). Myslím, že mu fotky celkom vyšli.

Filcové pexeso...skúšame priraďovať páry, Adamko ich síce nájde a priradí, ale potom ich zamieša zase do celej kôpky, princíp hry ešte nechápe. Nevadí, aj to príde.


 Samozrejme naša láska k cestičkám a všetkým autíčkovým aktivitám, stále pretrváva :-)


skladacie značky z filcu
Adamkova posadnutosť značkami, vie ich už pomenovať asi zo dvadsať.

Kreslíme, tentokrát aj v zvislej polohe, pekne si pri tom Adamko rozcvičuje celé rameno...úplne sa vžil :-)

Zahájili sme aj balkónovú sezónu...konečne to zas bude možností :-) Keďže tam máme linoleum, môžme patlať koľko chceme, stačí pozametať či pozmývať a je to, huráááá :-)


Precvičujeme jemnú motoriku- rôznymi spôsobmi, resp. použijeme čo príde pod ruku, napr. miniatúrne značky, alebo aj starú trubičku od cigary a nalepovacie, pohyblivé očká :-D
Prelievame o sto dušu:Viete kedy nebudete o dieťati vedieť hoc aj dobrú pol hodinku? Postavte si bunker.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers