... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 6. júna 2015

Inšpirované jarou

Tento rok to zatiaľ veľmi nevyzerá na tropické leto a aj máj priniesol zo sebou niekoľko upršaných dní. Ako by sme ich strávili lepšie ako v tvorivom duchu? No a tak keď je vonku upršane a my práve nemáme náladu na čľapkanie v kalužiach, robíme si s Adamkom tvorivé dielne a hneď je deň krajší. Tu je zopár jarných námetov, ktoré vznikli za posledný mesiac.- "Mamkááá, kde je žlté auto alfa rorero ?"
- "No to neviem Adamko, niekde sme ho museli založiť, lebo v garáži ho nevidím a a na parkovisku
Adamkovo milované- "alfa rorero"
tiež nestojí."
- "Mamkáááá, žlté autoooo Adamko chceee."

No hotovo a bolo jasné, že ak rýchlo čosi mamka nevymyslí, máme postarané o nasledujúce krušné chvíle plné potu a zháňania obľúbeného žltého autíčka, po všetkých kútoch a zákutiach nášho príbytku.

- "Adamko a čo keby sme si nejaké žlté auto vyrobili? Ukážeme ho potom tatinovi keď sa vráti z práce, dobre? čo povieš?"
- "Ďakujeme pekneee"


Adamko mal obrovský zážitok, niekoľkokrát sa naživo stretol s ovečkami, prvý krát sme ich pozorovali len z diaľky a bezpečia stanu za včas rána, no a raz dokonca tak blízko, že mu ovečka fuňela ňufáčikom priamo do tváre a Adamko sa osmelil jej ponúknuť trávičku :-) Preto sme si urobili ovečku aj doma.

Pozorovanie ovečiek za včas rána na paši, kŕmenie ovečky...a ovečky z blízka :-)

Leje, zase leje tak, že sa nedá ani len nakrok z domu vyjsť, fuj a do toho fúka hnusný vetrisko....alebo aj inak by sa to dalo povedať... ooo ako krásne dnes prší, kvapky bubnujú na parapetu a vietor sa s nimi hrá naháňačku... juchúúú poďme si urobiť dáždniky :-)


A už je po daždi, tak mi zas vyrážame von, papaaaaa :-)2 komentáre:

 1. Dobry den,krasne a inspirativne tvorite,mohli by ste mi prezradit kde by som zohnala taky ten stetec vhodny do detskej rucky(dlane).Tie farby su akrylove?dostat to vsrtko v papiernictvach ci len niekde speci na webe?dakujem za radu.prajem vsetko dobre :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Barborka, ďakujem pekne za milé slová.
   Farby sme zo začiatku používali prstové, ale keď drobec prestal všetko dávať do pusy, prešli sme na akrylové. Dostať ich bežne kúpiť v papiernictvach a vo veľkých baleniach ich niekedy majú aj v Lidli (my máme teraz tie). Štetce som kúpila tu : http://www.montemother.com/produkt/stetec-pre-deti/ ale používame prevažne tie normálne "dlhé" ,lebo som zistila, že sa s nimi menej zababre, vie vymaľovať aj menšiu plochu (už sa snaží maľovať aj detaily) a rovno nacvičuje aj pinzetový úchop potrebný pre budúce písanie. Na to prvé maľovanie sú, ale super.

   Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers