... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 16. júna 2015

Potulky botanickou záhradou

Boli sme, čo to sme videli a ešte sa určite vrátime. Na jedno dopoludnie je tam toho mnoho. Najviac ma teší, že sme vystihli akurát liahnutie obrovských motýľov.A okrem toho sme sa pokochali aj rôznymi rastlinami.


Adamko sa každú chvíľu snažil prilákať nejakého motýlika na svoju ruku, no motýle si radšej pochutnávali na ovocí a poletovali z kvetu na kvet. Na nálade to ale Adamkovi vôbec neubralo.
Tu sme pozorovali, ako sa liahnu z kukiel motýle.  Adamkovi som pripomenula knižku O nenásytnej húseničke, ktorú sme si čítali. Celý bol uveličený z toho, že kukly motýľa vidí na živo :-)Študujeme obrázky motýľov. Doma sme sa potom s motýľmi aj hrali a nejakých sme si aj vyrobili.Trošku rastlinnej nádhery. V našej domácnosti sa niekoľko kvetov vyskytuje a veru zažili si už so mnou už všeličo, (prežili iba tí najsilnejší), ale napriek tomu sa kvetmi a rastlinami veľmi rada kochám. A keďže drobec tiež zaregistroval medzi tou zelenou nádherou aj farebné kvety, hneď si pýtal odfotiť, tak som fotila ako divá :-)

Pozornosť môjho dieťaťa prekvapivo upútali aj kaktusy, tak sme pri nich strávili hodnú chvíľu a skúšali zaradom všetky pichliačiky, či náhodou nepichá jeden viac ako tie ostatné :-)No a ostatok dňa sme strávili pri vode. Naše drobča je totižto práve vo fáze posadnutosti vodou, resp. má senzitívne obdobie na vodu a teda ho magicky priťahuje, kdekoľvek ju objaví. A tak tomu bolo aj v Botanickej záhrade :-)

M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers