... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 21. júla 2015

Dlhá cesta vlakom a naša VNZ-tka

Tak sme sa konečne odhodlali a vydali sa na cestu cez celú našu republiku a keďže sme tentokrát nechceli byť závislí na našom aute, rozhodli sme sa cestovať vlakom.
Cesta z bodu A do bodu B mala trvať necelých 6 hodín a tak som sa rozhodla nič nenechať na náhodu a zabezpečiť nám všetkým trom pohodovú jazdu bez plaču, nudy a nervových scén ;-)


A k tomu je samozrejme potrebné mať pribalenú poriadnu KPZ- tku (Krabičku, Poslednej, Záchrany)... v našom prípade  teda VNZ- tku (Vrecko, Neutíchajúcej, Zábavy).


Čo som teda do tej našej VNZ-tky zbalila?

1. Magnetické skladanie autíčok- máme ho už nejaký čas doma, je to cestovné balenie a presne na takéto účely sa hodí, obsahuje magnetické časti, takže je málo pravdepodobné, že by sa mali niekde zapotrošiť (aj keď ani to nie je úplne vylúčené, ak v zápale hry vaše dieťa od šťastného vytrženia rozhodí všetky súčiastky do vzduchu)


2. Voskovky, blok na maľovanie a nálepky- to je u nás neodmysliteľnou súčasťou akéhokoľvek balenia, lebo náhly záchvat tvorivého nadšenia je treba uspokojiť a nie potlačiť, z jednoznačného dôvodu... aby tento záchvat prišiel aj nabudúce.


3. Chytanie rybiek- taktiež nejdeme nikde bez tejto hračky. Jednak preto, že vrchnáčikové rybky je možné chytať kdekoľvek a jednak preto, že udica, ktorá k nim patrí je mnohonásobne využiteľný spoločník, napríklad pri pobehovaní po vlaku a skúmaní toho čo vieme na udicu chytiť a čo nie (magnetizmus)


4. Autíčka- Vzhľadom k tomu, že moje dieťa je "autofil" ako už všetci dobre viete, k tomuto bodu sa mi asi netreba veľmi vyjadrovať. Autá s nami chodia všade, aj do vane, aj do postele, aj na záchod, proste všade, tak je jasné, že musia aj do vlaku.5. Knihy- no to by sa nedalo odcestovať bez kníh. My s mužom ich máme tiež niekoľko zbalených, tak ani Adamko nie je výnimkou a keďže sa nevedel rozhodnúť, ktorú si vybrať tak sme zobrali z užšieho výberu všetky 3 :-)
- O veselej mašinke (vzali sme aj výpravcovskú paličku)
- O malej Aničke (sú to dva príbehy v jednej knihe a naše obľúbené predspánkové čítanie)
- Slová (neviem z akého dôvodu si Adamko túto knihu vybral, ale v poslednom čase ju pozeráme často, sú tam dinovia a aj dopravné prostriedky v jednom, tak asi preto :-)


6. Pirát- bez neho ani na krok, chodí s nami tiež všade a napriek tomu, že ho máme celkom krátko, vyzerá už poriadne ošumelo :-) Ale mne to nevadí, hlavne že má šťastného a milujúceho majiteľa.


Teraz po návrate, môžem spoľahlivo potvrdiť, že VNZ- tka mala veľký úspech, bola plne využitá a na budúce ju berieme zas :-)2 komentáre:

  1. Dobry den, nas caka ta ista cesta vlakom do KE, mozem sa opytat kde ste kupili to magneticke skladanie auticok? Dakujem a prajem vela tvorenia s Adamkom :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Kúpila som ho v Tchibo, raz ho tam mali v akcii, akcie sa tam zvyknú opakovať, len teraz asi nie je v ponuke, treba si vyčkať. ale je veľa podobných hier magnetických napr. táto kniha sa mne osobne veľmi pozdáva.
    http://www.martinus.sk/?uItem=149652
    Prajem príjemnú cestu.

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers