... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 29. júla 2015

Interaktívna výstava- Atlantis centers

Ak máte radi bublinky, vesmír, faraóna, ak chcete vedieť, ako fungujú matematické a fyzikálne javy v každodennom živote, alebo vás zaujíma fyzika a chcete si jej zákonitosti vyskúšať na vlastnej koži choďte sa pozrieť do Atlantis centers.
My sme boli a môžem to naozaj odporučiť, zabavil sa nie len náš skoro dvojročný, ale aj my :-)

Interaktívne exponáty:

tatino stavia magnetický most

guličková dráha
úloha: dostať loptu vzduchom z hadice do koša
zvukové rúrky
"autofil" sa nezaprie- trenažér
otočná plošina
"bez dotyku" a na čas
hmatová skrinka

Miestnosť pre stavbárov- tu sme strávili väčšinu času z celej výstavy. Adamko sa vyšantil do sýta, nakladal hranoly do vedierka a s tatinom ich premiestňovali pomocou žeriavu na stavbe, potom ich prekladal na fúrik a zas a znova dookola, dokopy celú hodinu a 10 minút :-D

Ja som si medzitým, kým sa chlapci vyšantia, skladala rôzne hlavolamy. A teda, že som sa pri niektorých riadne zapotila :-) Bublinkový svet. Tak tieto miestnosti nás pohltili všetkých. V nádobách sa nachádzali mydlové roztoky a pomocou železných obručí a rôznych tvarov sa z nich dali vytvárať obrovské bubliny. Vyrobiť sa dala aj obria bublina okolo seba, alebo plošná bublina.... "bublinové sklo" ako ho Adamko nazval.

Tatino vyrába bublinu, Adamko sa snaží vyrobiť "bublinové sklo"
výroba obrej bubliny
Výstava stojí naozaj za to. A určite aj pre väčšie deti. Adamko má ešte len necelá dva a tak sme tomu prispôsobili aj navštívené atrakcie. Na výstave je však možné dostať sa do vesmíru, sedieť vo vesmírnej rakete a simulovať jej štart, dozvedieť sa o faraónoch, múmiách, pirátoch a kopec ďalších zaujímavých vecí.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers