... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 6. augusta 2015

Aký bol náš júl

Hmm, pôvodne som si myslela, že tu budú samé fotky z vonku, z ihriska, z výletov, ale keďže bol tohtoročný júl plný nečakaných horúčav, že sa ani vonku nedalo ísť, veľa času sme s drobcom trávili doma a von sme vychádzali až okolo šiestej, kedy už bolo dýchateľnejšie.

Zato sme ale aspoň mali čas vyskúšať aktivity z "autíčkovej vrecúškovej výmeny" ktorú som organizovala na MK. Zameraná bola na tému autá a teda pre môjho "autofila" šitá na mieru. Tu je niekoľko ukážok aktivít z rúk šikovných mamičiek, ktoré sa do výmeny zapojili.

Začiatok júla sa niesol a v znamení Bratislavy a nášho veľkého výletu vlakom (ako sme ju prežili si môžte prečítať tu. ).


Od istého času Adamka nachádzam za jeho pracovným stolom ako sa tam sám niečo tvorí, alebo na niečom zaujato pracuje. Teší ma to, pretože konečne vidím ovocie našej spoločnej práce. Vidím ako si sám krásne veci vytiahne a aký "postup práce" používa. Samozrejme neplatí to vždy no niektoré tieto okamihy, mi naozaj dávajú pocit, že toto všetko má zmysel.Náš tatko je vášnivý modelár, no odkedy máme nášho prťavca, k modelárčine sa dostane len zriedka (ak vôbec).  Prťavec však prichádza do veku, kedy už drobné "pomocné práce" ako maľovanie krídla, alebo vlastnej ruky zvláda a tak vznikajú prvé spoločné mini projektíky :-)


 Prťavec od istého času (od kedy sme začali pravidelnejšie chodievať na záhradu) začal prejavovať záujem o rastlinstvo a tak spoločne polievame, aranžujeme a chystám sa ho zasvätiť aj do tajov presádzania. Takto sa bavil u babky a dedka, okrem toho šoféroval traktor, kŕmil zverinu a "kosil" trávu, plel a chytal ryby.  Hmm prázdniny ako sa patrí :-)


 Konečne Adamka chytilo lego a tak sme si povedali, že si začneme každú stavbu, ktorú poskladáme dokumentovať a vytvoríme si "album našich stavieb" toto je prvá stavba a teda aj fotka do albumu a Adamko je na ňu nesmierne hrdý :-)


Hudba fascinuje naše drobča od ranného detstva (už v bruchu na ňu nesmierne reagoval), no odkedy dokáže držať v rukách predmety, rád brnká na gitare, "píska" na flautu, hrá na piáne, fúka do harmoniky, a samozrejme rád hrá na bicie.A keďže leto bez pobytu vonku by sa mi ani nerátalo, vždy keď sa dá ideme. A či k vode, alebo pod stan, je jedno hlavne do prírody. Adam je tam ako doma a po návrate s nejakého "prírodného" záťahu ešte niekoľko dní vykrikuje zo sna "poďme do lesaaaa" :-) A ja si pri tom predstavujem toho môjho od hliny a trávy ufúľaného tarzana, čo šťastný lieta po lese, objavuje drievka, kamienky, mravčeky a chrobáčiky, počúva spev vtákov a praskanie ohníka. 
Tvoríme. Málo, ale predsa aspoň niečo, ak je čas, chuť, alebo vonku prší a my práve nemáme chuť ísť sa čľapkať v mlákach (čo je málokedy :-D ). 


Naše júlové kroky nás náhodou zaviedli aj na zopár interaktívnych výstav. Jednou z nich bola výstava- Geometria je krásna o ktorej sa viac dočítate tu.


A druhou, bola interaktívny výstava Atlantic o ktorej sa viac dozviete tu.


Ešte je pred nami jeden prázdninový mesiac, tak sa teším, aké dobrodružstvá zažijeme počas neho. Prajem aj vám ešte zvyšok prázdnin a krásne leto.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers