... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 14. augusta 2015

Maľovanie na ľad

U nás teraz naozaj veľmi fičia hry s vodou a ľadom a inak tomu nebolo ani v dnešný deň. Už včera som to tušila a tak som si do mrazáku pripravila nádobu s vodou. A dobre som urobila, dnes sa nám veľmi zišla... maľovali sme totiž na ľad :-)

použili sme obyčajné vodové farby


Potom sme ľadový výtvor sprchovali a topili vo vode. Táto časť mala veľký úspech, Adamko zistil, že nevydrží ľadový kváder držať dlho, lebo mu je zima na ruky a pri "sprchovaní/ teda striekaní teplej vody, mal ako vždy pri tejto činnosti obrovskú radosť.


Keď maľujete na "ľadové plátno", farba tam primŕza, ak ju ale ošpliechate teplou vodou a zotriete handričkou, farba zíde dole a môže sa maľovať znova :-)


 Adamka zaujalo zapúšťanie farieb do vody a to, ako pekne sa v nej rozpíjali a tak sme to skúšali... najlepšie ukázala zelená a modrá.


Adamka napadlo osviežiť si v ľadovej a zafarbenej vode aj nôžky. (To čoho sa Adamko drží, je navlhčená plachta, ktorú mávam zavesenú na balkóne, inak by sme sa na ňom v týchto horúčavách uškvarili- kvôli tomu sú aj fotky nie veľmi kvalitné).


No véééľka sranda na hodinku to bola, určite zopakujeme niekedy zas a keď už sme mali toľko vody čo s ňou? šup urobiť si mozaiku na balkónových dverách...

 Ďalšia pol hodinka zábavy a veru celkom pekne to aj ukáže, z druhej strany skla, keď sa doň oprie slniečko :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers