... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 29. augusta 2015

Rýchle a lacné "domáce" aktivity

Nápadov na hranie nikdy nie je dosť a tak pridávam niektoré, ktoré sa u nás veľmi osvedčili :-)
Stačí k nim len naozaj minimálne množstvo potrebného materiálu, ktoré poväčšine všetko nájdeme v našich domácnostiach a "hračka/aktivita" je na svete.

1. Viečka- pexeso- na takéto pexeso postačia vrchnáčiky z čohokoľvek (z výživy, viečka zo zaváraninových fliaš, vrchnáky s PET fliaš,...) a nejaké obrázky. Či už to budú nálepky, obrázky vytlačené z internetu, vystrihnuté z novín a časopisov, alebo z látky či machovej gumy, je naozaj jedno... kreativite sa medze nekladú :-)




2. Špachtličky- puzzle-  je veľa spôsobov ako špachtličky využiť a toto je ďalší z nich. Čo je jednoduchšie ako urobiť z nich jednoduché puzzle? Stačia k tomu špachtle (kúpite ich v každých zdravotníckych potrebách za niečo vyše eura) a fixky.




3. Hubky- Ach aká vďačná vec. Nielenže udržiavajú naše domácnosti v čistote, ale poskytujú aj široké množstvo využitia pri hraní. U nás najobľúbenejšia zábava bolo:
- stavanie jednofarebných veží... Adamko mal za úlohu otočiť hubku a priradiť ju podľa farby na správnu vežu.


- zapichovanie špendlíkov do hubiek podľa farby. Adamko sa veľmi sústredil a ani raz sa nepichol.
 


- veľmi dobre nám hubky poslúžili aj na miesto kociek, stavali sme z nich hrady, mosty, parkoviská, ale aj cesty a budovy.





4. Štipce- jemná motorika-  Štipce má doma asi každý a ak k nim vystrihnete z farebného papiera, machovej gumy, alebo kartónu zvieratká, máte hračku hotovú (túto konkrétnu máme od jednej šikovnej mamičky z výmeny :-)). Potom stačí už len natrieť štice rovnakou farbou a z aktivity na jemnú motoriku, odrazu môžete precvičovať aj farby.



5. Handričky- Vaňolepky- ďalšia skvelá zábava, ak máte problém dostať dieťa večer do vane s týmto to pôjde zaručene. Stačí si povystrihovať rôzne tvary, ktoré dieťa bavia najviac (u nás je asi jasné čo prevažuje) a hor sa do vane. Super, je že vaňolepky sa dajú lepiť kdekoľvek, na sklá sprchovacieho kútu, na zrkadlo, na skriňu i na sklo balkónových dverí :-)

 
6. Plastové fľaše- Napriek tomu, že pastové fľaše nemám veľmi rada, majú isté plusy a to či už na tvorenie, alebo aj na aktivity. 
- Zázračná fľaša- postup na jej výrobu je naozaj veľmi jednoduchý. Prázdnu plastovú fľašu (najlepšie malú, tak aby bola vhodná do detskej rúčky a nebola veľmi ťažká) naplníte čímkoľvek čo doma nájdete (gombíky, stužky, trblietky, farebné kamienky, sklíčka, pom-pomky,...) a zalejete vodou. Je to absolútna bomba napríklad pri podpore lezenia.



 - Šrubovanie- plastové fľaše majú ešte jednu výhodu a tou je šrubovací uzáver. Túto aktivitu na šrubovanie sme dostali z jednej výmeny vrecúškových aktivít a jeden čas patrila medzi Adamkove ajobľúbenejšie. vyrobíte si ju tak, že tavnou pištoľou nalepíte na pevný podklad (napr. spisové dosky) odrezané vrchné časti fliaš aj s uzáverom. Dobré je to poistiť ďalšou spisovou doskou, do ktorej vyrežete otvory a prekryjete ňou tú spodnú. na ktorej sú fľaše nalepené.


:-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers