... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 19. septembra 2015

Na Líščom vrchu

Dnes sme sa zobudili do hmlistého rána a keďže bol naplánovaný výlet k "babkovcom" pobalili sme sa a rýchlo vyrazili. Nakoniec sa z hmlistého rána vykľul slnečný deň a okrem návštevy, sme si užili s babkou a dedkom aj malý výlet.Príroda sa už začína jesenne sfarbovať a ja sa začínam tešiť na zahmlené chladné rána, svetlo sviečok, túlenie sa pod dekou so šálkou teplého čaju či kakaa, šúchanie nohami v hromadách lístia, pletené svetre a tú vôňu zeme, predtým ako sa uloží na spánok.... ách jeseň.


A tak nás to aj s "babkovcami" vytiahlo trošku von do prírody, užiť si slniečka a prvých jesenných krás v lese. Adamko les miluje (je po mne :-D ) a tak využívame každú príležitosť, kedy tam zájsť. neuveriteľné koľko nás príroda dokáže naučiť už len samotným pozorovaním.


Cestou sme pri potoku stretli kačičky.Adamko statočne kráčal po svojich, po čase sa už opieral o paličku a keď už ani napriek snahe nevládal, zobral ho na plecia tatino.
Vyšľapali sme si na vyhliadku a odokryl sa nám takýto krásny pohľad.


S dedkom Adamko skúšal hladkať kôru stromov a objavili sme aj živicu. No a keď už Adamko nevládal po svojich, nosili ho na pleciach na striedačku dedko s tatom... Adamko si to naozaj užíval, čoho dôkazom bolo jeho radostné vykrikovanie na celý les... "hijóóó koník tátošík" :-)

Pohľad na rodné mestečko nášho tatina, cez závoj stromov.Tá vôňa zeme a lístia je na nezaplatenie a preto ak máte čo i len trochu času, neváhajte a vyrazte niekam von do prírody, hoci len do najbližšieho parku... hneď sa vám bude dýchať inak. Mňa pobyt v lese neskutočne dobíja. Prajem krásny víkend.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers