... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 9. októbra 2015

Farby a počítanie s jabĺčkami

Na záhrade sme naoberali toho roku, kopec jabĺk, ktoré sa teraz doma snažím nejako rozumne zúžitkovať a tak jablková téma je na mieste a netreba sa čudovať, že mi tie jablká neschádzajú z mysle a vkrádajú sa aj do nápadov na aktivity :-D

A tak stačilo niekoľko lekárskych špachtličiek, štipce a fixky a multivyužiteľná pomôcka je na svete :-)


Na špachtličky som nakreslila rad rôznofarebných jabĺčok a na štipce bodky v rovnakých farbách. Adamko má už farby dávno v malíčku, no takéto zopakovanie s prímesou tréningu jemnej motoriku ho veľmi bavilo. Inak neviem či ste si všimli, ale moje dieťa sa pri vrcholnom sústredení strašne mračí :-D


Ako správny "všetkomal" som doma vyhrabala dávno kúpené gombíky jabĺčok a tiež perfektne poslúžili na priraďovanie farieb. 


Ak ale nemáte takú úchylku nakupovať všetko čo sa raz môže zísť, môžete pokojne gombíky nahradiť vrchnáčikmi, pompomkami, alebo guľôčkami, ktoré vytvoríte skrčením červeného papiera.


v poslednej dobe nás začali zaujímať čísla a tak si ich Adamko precvičil aj takto. Zatiaľ sa hráme s počítaním 1-3.


Adamko o dušu prikladal a počítal, síce zatiaľ trošku svojsky (1,2,3,5,8,2,...), ale veľmi mu do toho zatiaľ nevstupujem, stačí to, že má záujem a niečo s tým robí.


Počítanie sa mu páčilo tak, že som mu chcela na rýchlo vyrobiť ešte štipcovaciu obmenu, ale kým som stihla dokresliť bodky na všetky štipčeky, Adamko prišiel na vlastné využitie našej pomôcky. Nevadí toto bude prichystané nabudúce.
Konkrétne prišiel na to,že ak prištipcuje jeden štipec na jeden koniec a druhý na druhý, vznikne z toho parádny podjazd pre autíčka...


... ktorý sme potom museli navýšiť, aby popod prešla aj ťažšia technika ...


... a vznikla nám z toho "vstupná brána do jablkového sadu".


Pri zbere jabĺk, ale vznikol požiar a tak bolo treba vykonať záchrannú akciu.


 Potom, čo bol oheň úspešne uhasený, Adamko objavil závažný problém a to nedostatok pracovnej sily, preto pohotová mamka, musela promptne tento problém vyriešiť a tak vznikol náš Arnold.


Samozrejme nebolo v Arnoldových silách, aby obhospodároval celý sad sám, a tak pribudli aj ďalší pomocníci, dokonca aj Arnoldova manželka, lebo podľa Adamka je vo dvojici lepšie. Nie, nebojte sa, to nemá z vlastnej hlavy, ale z knižky o Lile a rybke :-)Ta ak sa vám jabĺčková pomôcka páčila, neváhajte si ju vyrobiť. Adamko mi pri výrobe dokonca pomáhal, a radil akej farby jabĺčko mám nakresliť :-)

Želám krásny, aj keď trochu zamračený, jesenný deň.


2 komentáre:

  1. Super nápady, vypadá že si Adámek takové hraní s jablíčky moc a moc užil. To počítání s špachtlíky a taky vyzkoušíme myslím že by to mé děti taky mohlo bavit.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Veru, zábava to bola na pol dňa, určite odporúčam, :-)

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers