... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 4. októbra 2015

Z našej poličky..... O Boribonovi

Poznáte príbehy o Boribonovi? My máme doma jeho tri časti a Adamko ich má veľmi rád :-) Príbehy sú veľmi jednoduché, no zato veľmi chytľavé. Text je na jednej strane a obrázok na druhej a preto ja kniha zaujímavá aj pre maličké detičky. Adamko svoju prvú z tejto trojice dostal niekedy okolo roka a hneď sa mu veľmi zapáčila.


Ako prvú dostal knihu "Boribon a sedem balónikov". Milým spôsobom sa v nej dozvieme aké farby má dúha a mne sa páči aj to, že sa v nej macko podelí o svoj balónik napriek tomu, že je jeho posledný.


Na svoje druhé narodeniny, dostalo naše drobča knihu "Boribonove narodeniny" ( v knihe má Boribon tri roky a odvtedy aj Adamko hovorí, e má tri :-D). To bolo radosti, nakoniec eufória z knižky, vyústila až do dramatického stvárnenia prípravy torty, hostiny a sfukovania sviečky z narodeninovej torty.


A ak Adamko nesfúkol tú sviečku najmenej miliónkrát, tak ani raz, ale aspoň si to poriadne užil, za každým sa veľmi potešil, zatlieskal si a pýtal sa kde má darčeky :-DNa svoju chvíľu ešte čaká posledná tretia kniha "Boribon ochorel", a myslím, že keď aj ku nám zavíta nejaké nepríjemná choroba (dúfam, že tak skoro to nebude), padne vhod urobiť si radosť milým príbehom o obľúbenom mackovi.


V poslednom čase si opäť dookola čítame prvé dve knihy a keďže nás momentálne oboch drží vyrábať si veselé desiaty, asi netreba veľmi dlho hádať, čím sme sa inšpirovali, že? :-)


Pekný deň.

2 komentáre:

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers