... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 17. novembra 2015

Na hubách

Dnes sme boli na huby. Často chodíme na lov šampiónov, ktorých na neďalekej lúke nie je málo, no dnes sme okrem húb, objavili aj kopec nádherností. Vo vzduchu už ale cítiť blížiacu sa zimu a tak sme si užívali rannú hmlu a napokon ešte posledné lúče zubatého slniečka.











Pri potulkách sme narazili aj na srnky a keďže sme stáli proti vetru, mohli sme sa na ne dosýta vynadívať. A hneď sme mali nové témy na debaty, doma sme si potom poriadne preštudovali ako žijú, čo jedia a ako sa správajú.






Hubiek sme našli za dva košíčky a Adamkovi išlo zbieranie naozaj dobre. Dokonca ich potom pomáhal aj čistiť. A keďže som videla ako ho hubky zaujali, vyrobili sme si hubky aj domov na okno.


Vytvorila som aj puzzle šampiónu, vytlačila, rozstrihala, zalaminovala a podlepila machovou gumou, aby sa s ním Adamkovi dobre manipulovalo. Vytvorila som viac variant, podľa náročnosti skladania. Adamko skladá šampión z piatich častí.


Puzzle si môžete stiahnuť tu.
No a rozprávali sme sa aj o srnkách, ktoré sme videli, prečítali sme si o nich v úžasnej knižke...

  
V tejto úžasnej knižke sa oboznámia deti so životom zvierat, o ich príbytkoch, živote v zime, či v noci. Knižka rozvíja pozornosť dieťaťa, nabáda k rozhovoru.


 Pekný deň.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers