... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 1. novembra 2015

Zažili sme v októbri

Október bol plný farieb, výletov a vysmrkaných vreckoviek. Napriek chorobe, sme sa ale poriadne zabávali aj doma.


Na prechádzku v meste sme si vybrali asi ten najchladnejší októbrový deň, a výsledok na seba nenechal dlho čakať- obaja sme ochoreli.


A tak sme zababušení pod dekou čítali knižky a vyvárali si bylinkové čaje...


... maľovali sme...


..."kladivovali"...


 ...vypekali...


... a hrali sa a hrali a hrali.


Adamkov vozový park sme doplnili o malý bagrík, ktorý má niekoľko funkcií a dokonca pridanú hodnotu v podobe uja bagristu, ktorý bol jeho súčasťou. Adamko sa okamžite zamiloval a odvtedy každý večer prebiehajú v našej obývačke stavebné práce za účelom výkopu jamy na vodovodné potrubie.


Keď sme už konečne dali chorobe zbohom, museli sme ísť nový bager vyskúšať aj do pieskoviska. 


 Znovu sme oprášili našu kuchynku a Adamko mi vyváral polievočky, piekol palacinky a ako novú špecialitu... začal piecť koláčiky z kynetického piesku.


 Ešte pred nedávnom sme sa s mojim drahým rozprávali o tom, ako mal v detstve "rozoberacie obdobie" kedy žiadna hračka v jeho rukách nebola v bezpečí. Tuším toto obdobie už prišlo aj na Adamka.


Každú voľnú chvíľku (mimo choroby) sme trávili vonku. Šantili sme v lístí, jazdili na motorke, prechádzali sme sa v lese, zbierali gaštany, listy a hádzali kamienky do vody.


 A chystali sme sa na dušičky.


  Ešte vyrezať z dyne svetlonosiča, aby svietil na cestu dušičkám a zapáliť sviečky, aby ich plameň zbavil všetkých zlých skutkov.
____

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers