... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 22. decembra 2015

Adventné tvorenie

Vianoce sú skoro tu, poriadna zima ešte neprišla, no aj tak je vonku už veľmi skoro tma. A tak si po "večeroch" s Adamkom tvoríme, drobnosti pre radosť. A niet sa čo čudovať, že prevažujú snehuliaci, keďže vonku si ich postaviť nemôžeme.

 Pohľadnice
Každý rok robíme s Adamkom vianočné pohľadnice a potom ich spolu rozosielame, inak tomu nebolo ani tento rok.


Fľašový snehuliak
Stačí fľaša od kompótu a trochu vaty a na svete je takýto krásny "snehový" kamarát.


Vianočný stromček
My už sme zdobili. Síce len gombičkami, ale aj tak robí radosť, kým postavíme a ozdobíme ten ozajstný.


Anjelíci a snehuliaci
Už dávno, som naďabila na internete na krásne drevené štipce a proste som ich musela mať. A ako dobre sa nám teraz zišli. vyrobili sme si s Adamkom ozdôbky, ktoré zakomponujeme do výzdoby.Hviezdička z konárikov
Z prechádzok si stále nosíme nejaké konáriky, paličky, kamienky a kopec iných pokladov, ako by to teda bolo, keby sme si aj z nich nevyrobili niečo vianočné. Hviezdičku som zmotala ja, Adamko ju potom obmotával korálkami.


Ponožkový snehuliaci 
Neviem ako u vás, ale u nás sa vždy nájde ponožka, ktorá nemá sestričku. Či ju nachádzam v čerstvo vypratom prádle, alebo len tak "pohodenú" je mi tej samotnej ponožtičky ľúto a tak tentokrát u nás dostali novú šancu.


Šiška
 Zase sme tvorili s použitím pokladov, ktoré sme si nazbierali vonku. Tentokrát to boli šišky. Stačilo len  zopár pompom guličiek a herkules a takáto milá ozdôbky je na svete.


Domáce "krmitko" pre vtáčiky
 S Adamkom sme vyrobili niečo pre vtáčikov. A hoc nie je sneh a vtáčiky si poľahky aj samy nájdu niečo pod zub, prečo by sme aj im nepripravili Vianoce, že?


Do Vianoc už ostáva len pár dní a tak Vám prajem, nech Vám všetko čo ešte chcete dokončiť ide od ruky :-)

M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers