... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 21. januára 2016

Choroba

... nič príjemné veru, keď tečú soplíky a kašeľ pripomína chrchlanie starých pánov na lavičke v parku. No každého z nás to raz za čas chytí a tentoraz to chytilo v postupnosti najprv mňa a potom aj Adamka. Dúfam, že aspoň nášho tatka to obíde. Pre každý prípad, ale máme záchranný arzenál, nachytaný.


Na rad prišla aj domáca medicína a teda naše najúčinnejšie "zbrane" sú cibuľový sirup, zábal na hruď z husacej masti, zvýšiť prísun céčka, med, cesnak a zázračný skorocelový čaj.


Pri liečení nám pomáha aj doktor Jajo a jeho lekársky kufrík... jeho obsah musím ešte vylepšiť, lebo zatiaľ sme tam len s Adamkom na rýchlo nahádzali čo dom dal, aby sme sa mohli hrať.


Adamka veľmi zaujíma, prečo je chorý a ako sa to vlastne stalo, že ochorel a tak sme na to išli od začiatku. Na papier som nakreslila "zdravého" uja (Adamko chcel modrého :-) ) My sme boli akože chorí a kýchali sme na uja bacily (fúkali sme na neho trošku hladkej múky, ktorá sa krásne rozptýlila do vzduchu a pokryla aj nášho modrého uja) Bez toho aby sme si prikryli rukou pusu, sme tak do vzduchu preniesli naše bacile, ktoré sa potom šíria, zachytia sa na iných ľuďoch a tak vznikne choroba.


Na našom ujovi sa čochvíľa po infikovaní bacilmi začali prejavovať prvé príznaky... bolesť hlavy, soplík (olej), začervenanie očí a kýchanie.


Museli sme rýchlo zakročiť, noštek mu vyfúkať, naordinovať lieky a nasadiť liečbu.Teraz už len dúfať, že sa z toho rýchlo modrý ujo dostane :-)
Adamka ďalej zaujímalo ako taký bacil vyzerá a tak som mu na internete našla obrázky (srandovných bacilov a aj skutočný bacil chrípky). S tými srandovnými sme sa potom ďalej trošku hrali, tu nájdete náš pracovný list a nejakých sme si vyrobili aj z plastelíny.


Chystám sa Adamkovi ešte vytlačiť tieto "doktorské záznamy" a "bacily" od šikovnej Janky- Z lesa. Aby sme mohli pokračovať v našej doktorskej práci spolu s doktorom Jajom a na večer nás čaká kniha o chorom Boribonovi. Snáď nás tá choroba rýchlo opustí.
Prajeme Vám s Adamkom, aby Vás všetkých choroby obchádzali a ak by už náhodou nejaká zavítala, aby ste sa jej čím skôr zbavili.
Pekné dni.
M.

2 komentáre:

  1. vy ste teda vymyselnici :) nech je Adamko rychlo fit!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ďakujeme :-) lebo veru, pre rodiča nie je nič horšie ako choré dieťa.

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers