... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 4. februára 2016

Fašiangy/karneval

Veru.. od Troch kráľov nastáva čas karnevalov, plesov a zábavy. Musím povedať, že my máme zábavu a karneval vždy a to nie len od Troch kráľov, ale odkedy sa Adamko dokáže hrať rolové hry. 

Prevleky sú u nás na dennom poriadku... raz je požiarnik, 

 
raz rytier...

 
inokedy pretekár, 


...kosec...


...kráľ...


  ... Ćíňan...


...výpravca a rušňovodič...


...motorkár, mechanik, potápač... no najčastejšie je stavbár a opravár... o tom, že byť ním "akože" nestačí a treba mať aj patričné vybavenie, asi nemusím veľa rozprávať, že? :-)


Dnes sa Adamkovi konečne splnil sen a v obchode objavil (to dieťa má na prilby asi nejaký vytrénovaný nos) vybavenie pre stavbára. Keby ste videli tie šťastné oči, keď to zbadala niesol mi to v rukách ako poklad so slovami... toto si kúpime, však?....  tak sme to tam samozrejme nemohli nechať.
A domov už išiel Adamko vybavený tak, ako sa na správneho stavbára patrí :-)

 

Šťastné dieťa, šťastná mama. Celou cestou domov som si užívala ten pohľad na absolútne nadšené a do hry pohrúžené dieťa. A tak som z celej tej radosti... keď už máme tie fašiangy.. urobila šišky a zaspomínala na prvý Adamkov karneval :-)


Bol zatiaľ iba na jednom, keď bol úplne maličký... bol za včielku, minulého roku bol chorý a tohto roku sme to tiež akosi prepásli, ale ako som písala... my máme karneval vždy :-)

Prajem krásny deň, užite si plesy a zábavy a možno aj nejaké tie karnevale vašich drobcov a ak sa na karneval ešte len chystáte tu sa môžete inšpirovať niektorými maskami .-). 
M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers