... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 11. februára 2016

Nový domček pre myšku...

... je očarujúca knižka Petra Horáčka, ktorá nás oboch s Adamkom ihneď chytila za srde. Máme ju už dlho a čítame ju takmer pravidelne :-) Tu sa o knižočke dozviete viac.


Dnes sme ju opäť čítali a potom nám napadlo, že by bolo fajn si myšku aj vyrobiť. Najprv bol plán nakresliť ju, potom sme ju vystrihli a lepili z papiera a nakoniec Adamko chcel aj "látkovú" a tak sme vyrobili myšičku aj z filcu.


Tvorili sme na zemi, zvyčajne to takto nerobievame, ale toto bola tak spontánna akcia, že to ináč nešlo. A nie je nad to vyrobiť si s dieťaťom hračku. Kúpiť im ich môžete aj sto, ale tú čo vyrobia sami, si budú opatrovať a bude mať pre nich stonásobne väčšiu hodnotu, ako tie ostatné... a to môže vyzerať akokoľvek "hrozne" :-)

Naša myška sa ihneď stala spoločníkom v našich hrách a dramatizácách tejto milej rozprávočky a aj teraz sladko spinká hneď vedľa Adamka v posteli.Majte krásny deň.
M.

2 komentáre:

  1. Skvelý nápad vyrobiť si vlastnú myšku ☺ je nádherná 😊

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Vzniklo to spontánne a nečakala som až taký úspech u Adamka, aký myška má, nosíme ju všade, čoskoro sa asi stane plnohodnotným členom našej domácnosti :-D a mimochodom ku knižke sme sa dostali vďaka tebe, takže ďakujeme :-)

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers