... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 17. februára 2016

V hlbinách mora

Určite všetci poznáte kinetický piesok, stáva sa čoraz populárnejší a ja sa ani nečudujem. Je to perfektná hmota, ktorá zabaví nie len deti, ale aj dospelých. Ak ste o kinetickom piesku ešte nepočuli, video nájdete tu a dostať ho kúpiť napríklad tu.


Z kinetickým pieskom sa Adamko (a veruže aj ja, náš tatko, babka a vlastne všetci, kto k nám príde :-D) dokáže kľudne hrať aj hodinu až dve bez prerušenia. Keď sme zistili, že existuje aj niečo podobné, no napriek tomu trošku iné a zároveň farebné... s názvom "Mesačný piesok", neodolali sme a po dohodne s babkou, sme Adamkovi zadovážili modrý, aby ho mal na hranie u nich. 


Tento farebný mesačný piesok, má trošku inú štruktúru a aj sa trošku inak chová. Svojou štruktúrou pripomína plážový, trochu navlhnutý piesok, z ktorého sa veľmi dobre modeluje.
Jeho modrú farbu sme využili na to, aby sme si s Adamkom vytvorili podmorské dno a objavovali poklady, dávno potopených lodí.

Ak chcete aj vy tento mesačný piesok vyskúšať, ja som ho kúpila tu. Na budúce plánujeme s Adamkom vytvoriť vesmír, jazero, rieku či nebo plné hviezd :-)
Pekné dni.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers