... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 23. marca 2016

Kraslice

 Minulý rok ešte Adamko maľoval polystyrénové vajíčka, no dnes si už sám vyfúkol tie ozajstné. 
Musím priznať, že som si myslela, že mu vajíčko v rúčkach praskne a tak trošku som bola pripravená hasiť vzniknutú situáciu a i prípadný žiaľ nad tým, no nič také sa nestalo. Adamko krásne vyfúkol úplne sám 4 vajíčka, bez toho, aby čo i len jedno utrpelo nejakú ujmu. Zato tatinovi prasklo hneď prvé :-)No a keď už boli vyfúknuté, tak sme aj maľovali. Adamko si klasicky ako vždy vyberal svoje obľúbené farby... modrú a čiernu a okrem štetca použil aj pršteky. Šancu dal potom aj žltej a červenej a ja sa teším, že nám do zbierky ručne robených kraslíc, pribudnú už aj tie jeho výtvory.


 Čierna nechýbala, čo je super, pretože perfektne zapadne do nášho tohtoročného sviatočného a farebného ladenia. 


 
 Už len vyschnú a hurá zavesiť ich na halúzky. A aj keď sa nám nejako tohto roku nepodarilo zohnať bahniatka, vyzdobíme si halúzky, nazbierané na našich túlačkách.


Maľujete, alebo inak zdobíte vajíčka aj vy doma? Ak áno, akú techniku máte najradšej? Ja rada kraslice maľujem, zdobím voskom a vyškrabávam. Budúci rok už nejakú techniku vyskúšame aj s Adamkom, tak sa od vás rada inšpirujem.
Majte sa krásne... tak "veľkonočne"... ako my :-)
M.

1 komentár:

  1. Já miluju jednoduchá, v cibuli obarvená (třeba i s nálepkami: http://1.bp.blogspot.com/-xn9KE2hV0IU/T4K950SA7xI/AAAAAAAAAEo/vz7pz_mG9ts/P1410876s.jpg nebo se vzorky rostlin: http://2.bp.blogspot.com/-s0J0mZDv_Ok/TbSXE5xyxNI/AAAAAAAAAXk/1Khs9hRtoxw/s400/P1370741a.jpg), ale možná letos zkusíme i něco jiného, uvidím, co zvládneme:) Tak pěkné Velikonoce!

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers