... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 11. mája 2016

Vtáčiky na love

Nedávno sme sa s Adamkom počas prechádzky vonku stali svedkami úžasného divadla. Bolo po daždi a tak o dážďovky nebola núdza. Odrazu sme zbadali ako sa malý drozdík z celej sily snažil vytiahnuť zo zeme dážďovku, no tá sa nie a nie vzdať.  Keď sa mu to nakoniec podarilo, celý natešený vzlietol aj s korisťou v zobáčiku a zamieril si to k svojmu hniezdu. Na Adamka to hlboko zapôsobilo.


Celý náš nasledujúci rozhovor i celý deň sa niesol v znamení vtáčikov a "chúdeniec" dážďoviek, mušiek a všetkých možných chrobáčikov (na tie má Adamko momentálne tiež slabosť :-) ). O tom prečo ju drozdík chytal, komu a kam ju niesol, čo ešte iné papá, prečo si robí hniezdo, ako to hniezdo vyzerá, kto v ňom býva a ako kŕmi vtáčence. Na tieto všetečné otázky, nám pomohli nájsť odpovede aj tieto výborné knižky.


Spomenula som si aj na peknú aktivitu, ktorú som už dávnejšie zazrela na internete a hneď sme si ju s Adamkom vyrobili. Použili sme krásnych vtáčikov, ktorých máme z výmeny, Adamko nastrihal dážďovky s chlpatých drôtikov, pridali sme chrobáčiky a mušky (rôzne veľkosti pompom guličiek) a hniezda sme si urobili z vrchnáčikov od gélu na vlasy :-)
  Okrem zábavy s vtáčikmi, si Adamko precvičil pinzetový úchop a vyskúšali sme si aj zasúťažiť... kto nazbiera viac hmyzu do svojho hniezda.


Zbožňujem takéto na prípravu a materiál nenáročné a taaak zábavné, poučné a jemnú motoriku rozvíjajúce hry. Ak náhodou doma nemáte zásobu chlpatých drôtikov či pompomiek ako ja,.... vtáčikov na štipce si môžete napríklad s deťmi nakresliť na papier a potom vystrihnúť a nalepiť. No a na dážďovky a ostatný hmyz kľudne poslúži aj špagátik, či guličky s papiera. 

Krásne dni prajem.
M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers