... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 16. júna 2016

Ako spolu súvisia gumené medvedíky a detskú púder?

Nijako :-D Spoločné majú jedine to, že sa obe tieto veci stali súčasťou našich pokusov, ktoré sme v posledných dňoch s Adamkom vyskúšali. 

Voda a gumené medvedíky

Porovnávali sme s Adamkom čo sa stane s gumeným medvedíkom ak ho ponoríme do vody a ako veľmi sa zväčší, oproti tomu, ktorý vo vode nieje. Pokus je veľmi jednoduchý, najťažšie bolo pre Adamka vydržať a nezjesť toho medvedíka, ktorého sme nechali na tácke na porovnanie.Najprv sme si medvedíkov porovnali, či sú naozaj rovnaký a potom jedného z nich Adamko hodil do vody. Po niekoľkých hodinách sme sa pozreli na výsledok a veruže macko sa zväčšil. Nevytiahli sme ho ale hneď a nechali ho ďalšie hodiny vo vode, aby sme zistili čo sa s ním stane. Keď macko začal strácať farbivo, bol čas ho vytiahnuť. Adamko zistil, že je natoľko nasiaknutý vodou, že stačí pichnutie prstom a macko praskne :-)Voda a púder

Do nádoby nalejte vodu (najlepšie farebná nádoba, aby bol efekt pekne viditeľný) a posypte hladinu tenkou vrstvou púdru (my sme mali najskôr veľmi hrubú vrstvu a tak nám to nešlo až tak pekne od začiatku, ale keď sa vrstva stenšila, hladina sa rozostupovala nádherne). Namydleným prstom sa potom dotýkajte hladiny a uvidíte ako krásne sa púder pred vaším prstom rozostupuje. Púdrová hladina vyzerá ako zľadovatelá plocha a keď sa pretrhne, akoby sa na nej urobili kryhy. Je to naozaj efektné. Adamka to zabavilo celkom dlhý čas. Pretože sa to dá neustále opakovať a opakovať.
Pokusy majú teraz u Adamka veľký úspech a teda asi ich bude i tu na blogu pribúdať. Je pre mňa úžasné sledovať ako sa menia Adamkove záujmy, ako sa mu rozširujú obzory a ako sa predlžuje jeho schopnosť sústrediť sa. Pokusy vždy bavili aj mňa a tak sa už teraz teším, čo nového na budúce spolu vyskúšame.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers