... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok, 11. júla 2016

Hotel pre lienky

Červené krovky s čiernymi bodkami a pod nimi jemné krídelká. Taký zaujímavý je ten chrobáčik. A okrem toho, že je krásne sfarbený, je aj užitočný, pretože požiera vošky. A vám malinké potvorky ničia rastlinky v záhrade, nie je nič lepšie, ako na nich "nasadiť" lienky.


 Nedávno sme v knižke: Kniha pre malých záhradkárov...našli s Adamkom super nápad na hotel pre lienky a tak sme si ho skúsili podľa návodu vyrobiť. Bolo to veľmi jednoduché. Jediné čo sme potrebovali, bola prázdna plechovica, trochu kartónu, halúzky, motúzik a farby na dozdobenie.


Plechovku si vyzdobte podľa svojich predstáv. Potom do nej zrolujte kartón, alebo vlnitú lepenku tak, aby nevyčnievala z plechovice. Nakoniec stačí do kartónu pozapichovať halúzky tak, aby tieto naopak, cez okrej prečnievali a tvorili tak pristávacia dráhu pre naše kamošky lienky.


V poslednej fáze výroby, už len na plechovicu naviažeme motúzik, zavesíme ju na miesto, kde sa nám zdržiava príliš veľa vošiek a čakáme na prvých návštevníkov nového hotela :-)


Dúfajme, že čoskoro nejaká lienočka priletí, a že sa jej nové ubytovanie bude páčiť.
M.

2 komentáre: