... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 18. júla 2016

Prstom po mape...

... vlastne v našom prípade najprv po glóbuse, až sme prišli k mapám :-)

 
Máme ho už dlho, no až teraz pred nedávnom o neho začal Adamko javiť záujem. Tak sme si začali rozprávať. Od toho, že je to model našej Zeme sme prešli k jej rotácii okolo slnka a vlastnej osi. Ukázali sme si ako to vlastne funguje a ideme ďalej. Adamko už teraz pozná najväčší oceán a jeho meno vyslovuje naozaj veľmi potichúčky :-)  Dychtivo cestuje prštekom po glóbuse a pýta sa a tu je čo? a tu? 


Tak sme to spojili s prezeraním encyklopédie a pridala som aj už asi dva roky odloženú aktivitku z jednej veľmi dávnej výmeny... och ako a teraz hodila :-)


Vysvetlili sme si farby na glóbuse... že modrá je voda a všetko ostatné pevnina, ukázali sme si kontinenty, aj naše Slovensko.


A tu už sa Adamko pýtal, že kde bývame my a kde babka a kde dedko a teta... tak sme si ukazovali, ešte dobre, že máme rodinu cez polku Slovenska.


A tu bývame my.


S Adamkom sme si povedali, že si nabudúce nakreslíme mapu. Hrozne ho teraz mapy bavia. Tak rozmýšľam, že začať by sme mohli napríklad mapou našej izbičky. 
Stále mi príde, aký už je veľký... o pár dní trojročný... čoraz viac opúšťa hračky a zaujímajú ho také témy, ktoré by som čakala až trošku neskôr, no nevadí, ideme si svojim tempom a uvidíme, kde nás to všetko jedného dňa dovedie :-)
Prajem krásne dni.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers