... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 7. augusta 2016

Katapult


Aby ste vedeli, nás rytieri a hrady a zámky a pevnosti ešte stále držia a dostávame sa čoraz ďalej. Dnes, sme si skladali hrady zo zápaliek a popri tom sme sa pozerali do knihy, ako vyzerali pevnosti v minulosti.


Dočítali sme sa v knihe, že v hradných miestnostiach a sálach, bola zima, pretože boli vystavané z kameňa a tak každá takáto miestnosť mala svoj vlastný obrovský krb, služobníctvo často líhavalo na zem ku krbu, aby sa aspoň trocha ohriali. A viete, že práve kvôli tejto zime, mali postele v minulosti ťažké závesy? Vďaka nim sa okolo postele udržiavalo teplo a šľachtici si tak hoveli viac menej v teplúčku. Adamko sa ako správny záchranca pred zimou a chladom, rozhodol stavať hradný krb.


Potom sme v knihe objavili katapult a už to šlo. Začala som zapájať všetky mozgové bunky, ako by sme si taký katapult zostrojili a ešte som ani nestihla zapnúť uja googla, aby mi pomohol, niečo zaujímavé nájsť, spomenula som si, že nám raz dávno (Aamko bol ešte maličký) tatko z konferencie jeden taký mini katapultík doniesol. 


 Joooj to bolo radosti, keď sme ho vytiahli. Chlapci sa hneď pustili do skúmania plánu a skladania, no a i napriek úvodnému plaču, kvôli zlej stabilite onoho konštrukčného zariadenia,sa nakoniec katapult podarilo zostrojiť a aj úspešne spojazdniť.
 Takže po prvotných "nezdaroch", troške cirkusu a pár slzám, sa to nakoniec podarilo :-D Na odpaľovanie sme použili pompom guličky, aby to bolo bezpečné a ani jeden z nás v zápale hry neprišiel o oko. O chvíľku už guľky lietali vzduchom jedna radosť.
Ak by ste si aj vy radi vyrobili katapult a ani náhodou v šuflíku neschovávate dvojročný suvenír z pracovnej cesty svojho muža, poobhliadnite sa po nápadoch napr. tu, našla som tam niekoľko pekných projektov.  Pekný deň.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers