... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 15. augusta 2016

More vo fľaši

Adamko celé popoludnie miešal vodu v odstredivke na šalát. Áno počujete dobre- v odstredivke na šalát. Prišiel na to sám a ja takéto jeho kreatívne nápady plne podporujem a užívam si ich sledovanie. Adamko bol z tejto činnosti absolútne nadšený a keďže vody bolo všade naokolo neho viac než dosť, presunula som ho na balkón (máme tam na dlážke linoleum, tak ma tam rozliata voda vôbec nebolí) a tam už sa mohol čvachtať koľko chcel. Táto jeho činnosť nakoniec prešla do prelievania, najprv zatopil pol balkóna a napokon si doniesol lievik, aby to šlo ľahšie. Z pôvodných troch litrov vody, mu ostalo za jednu fľaštičku a tak si vymyslel, že hladinu zvýši kameňmi (vie, že sa to dá, už sme si to ukazovali) no a mňa napadlo, čo tak si urobiť more vo fľaši?


Doniesli sme si z izbičky pár rekvizít... Adamko vybral rybku, koralový útes a truhlicu s pokladom z tejto Safari tuby. Napokon sme ešte obetovali jeden lístok z nášho kvetinového záhonu a stačilo už len poriadne uzavrieť fľašu.
Určite by sa dalo more vo fľaške oveľa viac vyšperkovať... napr. nalepiť rybičky na sklo fľaše (aby nevyzerali tak "zdochnuto", ako tá naša :- ), navrstviť na dno piesok a až na neho naukladať kamene, či lepšie primontovať o dno "morské riasy"... no toto robil Adamko úplne sám a to sa cení.
Pekné dni.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers