... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 7. augusta 2016

Oslava tretích narodenín

Včerajší deň bol krásny a zároveň náročný. Adamko mal veľa hostí a v konečnom dôsledku, napriek tomu, že sme chceli, aby dostal od nás všetkých len bicykel, podostával od rodiny aj kopu darčekov. Ale k narodeninám to asi tak nejak aj patrí a tak privrieme oko a na budúci rok sa už snáď všetci polepšíme, alebo nie? :-)


Oslava sa niesla v mene Adamkových milovaných hasičov a už len výzdoba, ktorú objavil ráno po zobudení, mu urobila obrovskú radosť. "Mamka pozri, tamto horí budova a aj svietniček nám horí a aha tu sú balóny, to je krása, huráááá. My dnes máme oslavu?" boli jeho prvé slová, keď so strapatými vláskami vyliezol z postele. Keď zistil, že oslava je na jeho počesť (držali sme to celý čas v tajnosti) a aj "outfit" bude mať ladený v podobnom štýle, radosť nemala konca kraja.
Ďalším prekvapením boli "hasičské" dobroty, pri výrobe ktorých mi Adamkom celkom dosť pomáhal a spolu sme potom všetci traja aj s tatinom vymýšľali ich názvy.


K hasičskej oslave patrí aj hasičská torta, no na tú som si už veru netrúfala. Každý rok si sľubujem, že už tortu pre Adamka pripravím ja, no akosi sa na to necítim a aj z nedostatku času mi je vždy pohodlnejšie, nejakú si objednať. A tak sme ju objednali od úžasne šikovnej žienky, torta bola chutná, šťavnatá plná ovocia a naozaj pekne prevedená, presne podľa mojich predstáv. Adamkovi len tak očká žiarili :-)
Oslava sa vydarila, malému oslávencovi urobila obrovskú radosť a mne tiež, pretože čo viac si môžem priať ako rozžiarené očká a radostný úsmev nášho drobca, no nie? :-)


Tramtadadáááá ... a nakoniec ... hlavný darček... Adamka tak zaskočil, že asi prvý raz v živote stratil reč. Len pozeral raz na bicykel, raz na nás, obchádzal ho, prezeral, vysadol, vyskúšal brzdy, zvonček, fľašu a šiel... Prekvapenie sa vydarilo a už o pár minút brázdil ulicu pred naším domom, ako keby sa na bicykli narodil :-)

 

Ďakujeme Vám všetkým, ktorý ste s nami strávili tento deň, za krásne dary, ktorými ste obdarili nášho drobca a hlavne za super atmošku, ktorú sme po celý čas s Vami cítili... o rok záááás :-)
M.

1 komentár:

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers