... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 10. augusta 2016

Žabacia hra

Adamko dostal nedávno na narodeniny knihu Nechcem byť žabou . Je to úžasne vtipná knižka s hlbokou myšlienkou o tom, že každý z nás je jedinečný a ako je dôležité milovať to, kým sme, našu rozmanitosť. Namiesto toho aby sme sa za každú cenu snažili byť niekym iným.


Malá žabka sa sťažuje svojmu tatkovi, ako nechce už viac byť žabou a vymýšľa, kým by sa tak mohla stať. Chcela by byť prasiatkom, zajacom, sovou, či mačkou, na tatko mu zakaždým vysvetlí prečo práve tým zvieratkom nemôže byť. O tom, že najlepšie je byť predsa len žabkou ho nakoniec presvedčí až vlk.


Na knižke sme sa dobre pobavili a žabky Adamko chytili natoľko, že sme si nakoniec vyrobili žabaciu hru, aby sme sa mohli so žabkami hrať.

 
Hra je veľmi jednoduchá, všetko čo na výrobu potrebujete máte určite doma. Stačí pomaľovať rolku papiera na zeleno, dolepiť jej očká a labky a nechať uschnúť.Potom prestrčiť cez rolku motúzik a na spodku žabky rolku aj s motúzikom zospinkovať tak, aby bol motúzik pripevnený. 


 Nakoniec už stačí len na koniec motúzika prilepiť guličku, alebo mušku vyrobenú z papiera, alebo gombíčky ako sme to urobili my a hra sa môže začať :-)


Mimochodom ak to nejde vzduchom, môžete to poriešiť tak, ako Adamko... ručne stručne... šup s gombičkou žabke do pusy :-)

 
Príjemnú zábavu.
M.

3 komentáre:

 1. Mimi tato kniha zaujala len malo. Citali sme ju 2x a odvtedy ju nechcela :-( No co uz :-) A tieto vase zabky su krasne, musime aj my vyskusat :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vážne? my ju čítame každý deň, napodobňujeme zvieratká, Adamko najradšej žabku ako skáče a potom toho vlka na konci :-D no a pre veľký úspech žabiek, sme stvorili aj tieto rolkové :-)

   Odstrániť
 2. No to je skvělé! Musíme zkusit.

  OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers