... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 2. septembra 2016

Prečítané leto- OZMENE

Tak a je to tu. Nadišiel posledný týždeň Prečítaného leta a ani sa mi to veriť nechce, že leto ubehlo tak rýchlo. Myslím, že aj vďaka tomuto krásnemu projektu, ktorým súčasťou sme sa s Adamkom mohli stať, sme ho mali veselé a plné zážitkov.

Premýšľala som ako túto poslednú tému "O Zmenách" poňať, no nakoniec som si povedala, že ju pojmem po svojom, teda po našom- trochu záhradne.  Narozdiel od celého nášho rozlietaného, výletno-dovolenkovo-oddychového leta, trávime posledné dni leta hlavne na našej záhradke a snažíme sa ju dostať do čo najlepšieho predjesenného stavu. Čo je teda riadna zmena, lebo po sladkom oddychovaní, teraz makáme, aby to tu vyzeralo čo najkrajšie.A čo sme čítali vo chvíľach oddychu?  Posedenie v tieni jablone nám spríjemňoval Králik Kornel, ktorý zmení presvedčenie svojich kamarátov o tom, že čítanie je nudné a ich záujem obráti ku knihám.


Adamko často kŕmi vtáčky, a tie sa nám odmieňajú svojou stálou prítomnosťou a spevom. K tomu nám zapasovala i kniha o veľmi sčítanom mladom škorcovi, ktorý v knihe Calvin nevie lietať, tiež zažije množstvo zmien, okrem toho, že sa z pozície lenivého čitára, stane oslavovaným členom kŕdľa, keď sa mu podarí zachrániť ho pred tornádom, sa od radosti naučí aj lietať, to už je riadna zmena, že?Pre každého je koniec leta zároveň aj zmenou. Po chvíľach tepla a oddychu, prídu chladnejšie dni a veru i povinnosti, inak to nebude u nás, pretože už o pár dní povediem svojho drobca do škôlky. Starostlivo sa na to chystáme a nevynechali sme ani príležitosť čosi si o škôlke prečítať. V knihe Lukáš v materskej škôlke alebo ako si nájsť kamarátov. Ako si zaviazať mašličku.Magická hranica troch rokov, dostihla už aj Adamka a tak zmeny nie len v jeho činnostiach, ale aj správaní sú viac než zjavné. Aby sme si všetci u nás doma tieto zmeny uľahčili, čítame si knihu, ktorá sa mi nedávno dostala pod ruky a povedala som, si, že je pre nás momentálne ako stvorená. Deduško rozprávaj. Etiketa pre chlapcov a dievčatá od troch rokov. Je to výborná kniha, určite je vrelo odporúčam, nájdete tam kapitolky o tom ako sa správať Pri jedle, Na pieskovisku, V divadle, Na návšteve a iné.
A čo sa týka tohtotýždňových aktivít, tentoraz sú čisto pracovného charakteru, pretože Adamko nám pri zveľaďovaní nášho pozemočku výdatne pomáha. Zapája sa do všetkých činností a všetko chce hneď skúšať. Mne už len ostáva tŕpnuť, či domov prídeme v plnom zdraví, aj keď pravdepodobne zas minimálne o niekoľko 20-30 modrín bohatší.
 
Na záver by som rada ešte raz poďakovala Viki s Čítajme si spolu za oslovenie a možnosť zúčastniť sa tohto krásneho projektu. Spoznala som vďaka nemu, množstvo kreatívnych žienok, množstvo zaujímavých kníh, zažili sme s Adamkom množstvo zábavy a bola to pre nás oboch s Adamkom príjemná ZMENA, teším sa na ďalšie kolo... snáď bude :-)
Prajem krásny dni
M.

3 komentáre:

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Deduško rozpravaj je kniha ktorú už dlhšie obchadzam. Bála som sa, že bude pre trojročnú nudná, ale z náhľadu vidím, že by mohla zafungovat ;-) p.s. závidím ten jablkovy sad pod oknami 👌🔝🍎🍏😋

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite tá kniha stojí za to a myslím, že pre trojročiačikov ako uliatá :-) A jablkový sad máme, ale zatiaľ veru nie pod oknami, ale na záhrade... bývame v bytovke, ale dúfam, že raz ho budeme mať aj priamo pod oknami :-)

   Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers