... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 28. septembra 2016

Vinobranie

 Tieto dni máme súkromné vinobranie. Využívame slniečko, ktoré zase začalo príjemne svietiť a vybrali sme sa pozbierať plody jesene. Záhrada je celkom dosť veľká a i hrozna nám tam rastie požehnane. A aby nevyšlo nazmar, každý rok oberáme a rozmýšľame, ako ho čo najlepšie využiť a spotrebovať. Už to nejako tak patrí k jeseni a ja mám toto obdobie rada.


 Hrozno zbierame priebežne na prelome septembra a októbra. Vtedy je už hrozno dostatočne zrelé a sladučké. Tá vôňa čo sa z hrozna šíri je úžasná a dopredu sa všetci tešíme na dobroty, ktoré s hrozna vyrobíme. Tradične pečiem hroznový koláčik, doma si na desiaty robíme hroznové smoothie, babka robí perfektný hroznový sirup a s Adamkom doma sme si hrozienka aj zavarili.


Rodičia makajú, dieťa sa kŕmi :-) ale pomáhal aj Adamko, aj keď teda viac hrozienok išlo do bruška ako do lavórika a popri tých hrozienkach ešte aj jabĺčka a sem tam černica... vďaka Bohu za to, že má moje dieťa rado ovocie. Pristihnutý pri čine, ako si utiera "zahroznované" rúčky do mikiny :-)
Už sa teším na tie dobrotky, čo si povyrábame. Krásny jesenný deň priatelia, vyzerá že aj dnes bude teplo... tak to treba poriadne využiť, my sa s Adamkom chystáme na gaštany, tak držte palce, nech máme úspešný lov.
M.


2 komentáre:

  1. juuj, prezradíš recept na koláčik s hroznom? :-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Áno, áno, už som mala nachystaný príspevok :-) .... nech sa páči: http://adamkovoihrisko.blogspot.sk/2016/09/hroznovy-kolac.html

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers