... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 7. novembra 2016

Keď sa skoro stmieva...

V montessori herničke som si vždy pre deti zvykla pripraviť nejaké prekvapko. Niečo nové a iné čo ešte na poličkách našej herne nevideli. Zo skúsenosti viem, že deti chodia na herničky a buď sa vracajú k jednotlivým aktivitám, ktoré ich minule zaujali a v podstate ich vykonávajú až kým sa ih nenasýtia, alebo hľadajú niečo nové, čo by ich zaujalo. Tu som si nachystala tvorivý kútik.


Deti si v tvorivom kútiku mohli vybrať zo štyroch možností. Maľovať na kamienky. Tu nájdete nejaké typy ako sa ešte dá s kamienkami hrať.


 Do štipcov som prichytila vatové odličovacie tampóniky a ostatné už bolo na deťoch, či budú odtláčať, maľovať, alebo akokoľvek si s tým poradia. Odtláčať sa dajú aj iné materiály ako pom pom guličky, alebo vidličky (ukážka tu), existujú aj rôzne štruktúrovacie štetce (viď. tu.)


Maľovanie ozdôb zo slaného cesta. Recepty na cesto nájdete tu.


Rôzne pomôcky na maľovanie (kartón povystrihovaný, obtočený gumičkami, alobal, rolka od toaletného papiera vytvarovaná do srdiečka, lístku,...) použiť môžete čokoľvek čo nájdete doma a zanechá na papieri zaujímavú štrukúru.


U nás majú rôzne zaujímavé techniky, naozaj veľký úspech. Adamka nechám patlať, matlať, skúmať, skúšať tak ako chce on, nechávam všetko na ňom a vidím, ako ho to baví.


Tma je teraz už v skorých poobedných hodinách, vonku už dosť chladno a tak ak neviete čo s voľným časom, skúste si zobrať doma farby a trošku tvoriť. Stačia vám k tomu pár farieb a porozhliadnuť sa po byte, čo by sa vám hodilo... super materiál nájdete doma napr. v kuchyni.
Krásny deň.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers