... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 10. novembra 2016

Šumivé bomby do kúpeľa

Včera k nám prišla moja mamka s perfektným nápadom... urobme si šumivé bomby do kúpeľa. Slová "šumivé", "bomby" a "do kúpeľa" urobili komplet všetky na Adamka dojem hneď, ako sme ich s babkou pred ním vyslovili. Už vyzvedal, čo to je, a ako to budeme robiť a pretože je to veľmi ľahké a zvládne to naozaj úplne každý, skúsili sme to hneď v to popoludnie.


Potrebovať na to budeme len veeeľa sódy bikarbóny, kyselinu citrónovú, potravinárske farbivo, olej a nejakú voňavú esenciu. Jaj a samozrejme nejaké nádobky, alebo formičky, do ktorých zmes natlačíte a vyklopíte na tácku.


Postup je úplne jednoduchý a naozaj ho zvládne aj malé dieťa. Adamkovi sme len hovorili čo má robiť a prvú várku sme ešte urobili spoločne, no tú druhú už robil úplne sám.

Postup
Do misky si nasypeme tri diely jedlej sódy, prisypeme dva diely kyseliny citrónovej, nakvapkáme potravinové farbivo (čím viac dáte, tým viac sa zafarbí), pridáte olej (nie veľa, po lyžičkách) vždy treba premiesiť a zistiť aká je konzostencia... my sme skúsili olej kokosový, ale treba ho pred použitím roztopiť (môžte však použiť aj olivový, či iný). A nakoniec kto chce, pridá pár kvapiek vonnej esencie, tá však vôbec nemusí byť.
Všetko spolu potom poriadne vymiešame, až kým nedostaneme konzistenciu suchého piesku, ktorý sa po stlačený nerozpadáva, vďaka troche oleja sa bude pekne spájať. Potom už stačí hmotu len poriadne natlačiť do formičiek, vyklopiť na podnos a nechať do druhého dňa sušiť na radiátore. 


My sme urobili hneď dve dávky, jednu ružovú a jednu zelenú. Tá zelená dnes padla za vlasť vo vani... to vám bola sranda... syčalo a penilo to jedna radosť a potom sa ešte Adamko celý natešený vykúpal v zelenej vode, bomby mali veľký úspech a určite odporúčam, jednoznačne stoja za vyskúšanie :-)


Tieto bomby sú vhodné aj ako darček a ak k nim do zmesi pridáte nejaké sušené bylinky, či nastrúhanú kôru z pomaranča, získajú na exkluzivite. My sa s Adamkom chystáme vyrobiť nejaké aj ako darčeky na Vianoce, pre našich blízkych.
Prajem krásny víkend.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers