... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 9. februára 2017

Mini kocky

Naša domácnosť sa zase dostáva do určitých zabehaných koľají a tak aj času na hranie pribúda. Do škôlky chodíme po Adamka spolu s Tomáškom a po ceste domov sa vždy trošku zdržíme vonku. Tak sa aspoň obaja chlapci prevetrajú a po návrate nám tak Tomáško ešte daruje hodinku spánku v kočiariku a my tak zatiaľ máme s Adamkom čas, nejako sa zahrať.


Dnes padla voľba na vrecúškovú aktivitu, ktorá nám doma už dlho "zapadala prachom". Hra obsahuje malé drevené kocky rôznych farieb a predlohy s farebnými tvarmi, obrysmi a tiež číslami. Aktivita je veľmi variabilná, dá sa s ňou hrať na viacero spôsobov.

Vykladali sme tvary podľa presného farebných predlôh.
Stavali sme do výšky.
Hádali sme koľko kociek sa asi vmestí do obrysu a potom sme si ich vykladali a určovali vlastné farebné schémy.


 A tiež sme stavali číselné veže. Adamko si najprv vybral číslo, spočítal kocky na obrázku a určil tak o aké číslo ide a teda koľko kociek má mať veža. Potom vežu postavil podľa farebného zadania.
No a nakoniec bola samozrejme najväčšia zábava, veže búrať :-)


Touto aktivitou sme strávili plné dve hodinky, kým Tomáško spinkal v kočíku, ani sme si neuvedomili ako ten čas zbehol. Skladali a stavali sme znova a znova, najprv na striedačku a potom ma už Adamko k tomu nepustil :-) Hra je výborná a spĺňa hneď niekoľko rôznych cieľov... počítanie, porovnávanie 1 k 1, rozvíja jemnú motoriku, poznávanie farieb, logické a priestorové vnímanie, predpoklad, či vizuálne rozlišovanie.

Prajem pekné dni.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers