... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 12. februára 2017

Špaldové koláčikové tváričky

Doobedu sme boli vonku a podvečer na nás prišla chuť piecť. Tomáško nám asistoval sem tam driemajúc z kresielka a my dvaja s Adamkom sme sa pustili do pečenia.


Recept a vlastne aj inšpiráciu sme našli tu na tomto skvelom blogu a tak sme sa postili do toho. Na recepte sa mi veľmi páči, že cesto neobsahuje ani gram cukru, len jedinú lyžicu medu, napriek tomu je koláčik sladký. My sme si do jabĺk popučili aj banán a do zmesi prisypali trošku škoricového cukru.
 V pôvodnom recepte sú tváričky urobené do mini formičiek, no my ich doma nemáme a tak sme si urobili jednu maxi tváričku a keďže ostalo trochu cesta navyše, vyrobili sme si aj mini sušienkové koláčiky.


Z cesta sme povykrajovali kolieska a zo zbytku sme vymodelovali očká, vlásky a pusinky. Adamkovi sa táto časť pečenia veľmi páčila a vyrábal tváričky ostošesť.


 Kým sa koláčiky piekli, Adamko si vybral na hranie krupicu. Nasypali sme ju do pekáča, k tomu si doniesol bager a tatrovky a začalo so obrovské odpratávanie snehu na cestách vraj v Himalájach... Adamko skonštatoval, že jeho cestári nezostali zaskočený :-DHotovooo :-)
 Potom sme už len koštovali a koštovali a koštovali, až tanierik ostal prázdny, aspoň, že tá maxi tvárička nám ostala aj na zajtra.


Dobrúúú chuť :-)


M.

3 komentáre:

  1. Jeeej ďakujem Marianna, krásne ste ich spravili, dúfam, že vám s Adamkom chutili :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Veru chutili, len sa tak za nimi zaprášilo a ja recept odkladám medzi obľúbené, lebo toto cesto je prudko variabilné a vhodné ako na koláč, tak aj na sušienky a hlavne... bez cukruuuu :-)takže, ďakujem ti za recept.

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers