... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 7. marca 2017

Pondelkové čriepky


Adamko má v škôlke prázdniny a tak trávime prvé spoločné chvíle len my traja.  Bála som sa celkom, ako budem zvládať lietať medzi dvoma deťmi, ale konštatujem, že na počudovanie to nebolo až také hrozné a zvládli sme toho spolu celkom dosť.


Vonku sa včera všetci čerti ženili, zima bola poriadna a tak sme si doobedu zašli na krátku prechádzku a potom sa už len doma v teple túlili k sebe a hrali sa. vytiahli sme dokonca aktivitu z vrecúškovej výmeny, ktoré boli v poslednej dobe zabudnuté v krabici a Adamko im nevenoval absolútne žiadnu pozornosť.


Tomáško je usmievavé bábätko a ak práve nespí, veselo si vydáva svoje prvé zvuky a rád trávi čas na brušku. Pokúša sa už držať hlávku a ide mu to naozaj krásne. Len ako na potvoru, to nikdy nestihnem zachytiť :-) 


Keď Tomáško spinkal, urobili sme si s Adamkom po dlhom čase zase jednu z našich ovocných desiat v zábavnom duchu, tentoraz to bola húsenica na konári, z ktorej sa jedného dňa stane motýľ (ten prídavok o motýľovi domyslel Adamko).


Na Vianoce Adamko dostal vláčik na baterky aj s koľajnicami a tak sme si mohli doplniť našu už tak dosť rozsiahlu železnicu. Momentálne Adamka fascinuje všetko do čoho sa dajú dať baterky a tak sa tento vláčik teší u adamka veľkej popularite. Stavia si rôzne dráhy, púšťa vláčik a pozoruje ako funguje, ako sa pohýna, dáva mu do cesty rôzne prekážky a pozoruje.

 Vaľuchacie chvíľky mám najradšej... keď spolu ležíme, mojkáme sa, pusinkujeme, čítame si knižky, rozprávame príbehy pod dekou. teraz je to o to krajšie, že môžem sledovať lásku ktorú si dokážu odovzdávať deti. Adamko Tomáška stále pusinkuje, vidno ako ho ľúbi a Tomáško zas z neho nevie spustiť oči.

Užívam si tieto dni a teším sa na každý ďalší. Už len to počasie nech sa umúdri a my môžeme tráviť čo najviac času vonku. Prajeme všetkým krásne dni.

M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers