... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 22. marca 2017

Prvý jarný deň


Poslednou dobou blog zíva prázdnotou, ale nie je to preto, že by sme doma nič nerobili, ale preto, že mi odišla do večných lovíšť moja Cila. Ak sa v tomto momente práve niekto obáva, že nám umrela mačka, či nejaký iný domáci miláčik má z časti pravdu, odišiel miláčik... môj, súkromný, osobný, milovaný notebook :-( a s ním všetko čo v ňom bolo, ešte aspoňže fotky som si stihla prehrať na internú pamäť. Inak sa máme dobre, Adamko škôlkuje a čím ďalej tým viac sa z chlapčiatka mení na chlapca. Tomáško každým dňom rastie a začína byť riadny parťák, sem tam vydá zvuk, hlavičku drží jedna radosť a usmieva sa na celé kolo a celý deň. A ľúúúúbia sa :-)


No a tak znedazdajky, ako mi rastú Adamko i Tomáško pred očami, prišla konečne aj tá očakávaná jar. Napriek tomu, že sa Adamko na ňu celý čas tešil, aby sa už nemusel toľko babušiť, teraz keď je už tu, veľmi nerád sa vzdáva hrubých ponožiek do topánok (nechápem prečo) a rukavice musí mať stále :-D


Jar je tu a v pondelok bol prvý jarný deň. Oslávili sme ho výrobou takej našej súkromnej domácej jari vo fľaške. Postačilo nám k tomu zopár drobností a čo sme doma nemali, s tým sme si poradili. Takže čo budete na výrobu "Jar vo fľaši" potrebovať?


- fľašu
- zelenú trávu (ak nemáte sisal, postačí aj skartovaný zelený papier, či len ručne nastrihaný či natrhaný krepový)
- rastlinky- bahniatka, zlatý dážď alebo iné jarné umelé rastlinky, či kvietky
- ozdoby- motýliky, chrobáčiky, slniečko, proste čokoľvek jarné čo vás napadne
- kuriatka- ak nemáte tak ako my, postačia vám aj burské oriešky, žltá akrylka a kúsok špongie

Ak už máte materiál nazbieraný, nie je nič ľahšie ako fľašu vytvoriť- tzn. všetko pekne naukladať do fľašky a tú potom previazať mašličkou. Kuriatka vytvoríme tak, že si namaľujeme burské oriešky na žlto a keď farba zaschne dokreslíme na ne fixkami očká, nôžky a zobáčiky.


 Snáď sa máte aj vy dobre a neúčinkuje na vás jarná únava, ktorá momentálne začína ovládať mňa :-)
Prajem krásne dni.


M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers