... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 9. apríla 2017

3 mesiace


Neuveriteľné, že je tu s nami Tomáško už tri mesiace. Hneď ako prišiel, sa nám zdalo, že tu bol vždy, nemuseli sme si na seba zvykať, ani prispôsobovať sa, proste medzi nás zapadol ako chýbajúce koliesko do hodinového strojčeka.


Dnes má náš Tomáško tri mesiace a:
- krásne drží hlavičku a pasie koníky, teda tú hlavičku drží už od pôrodnice pevne, aj sestričky v pôrodnici sa čudovali a chválili ho, ale koníky sa mu pásť veľmi nechcelo. Na brušku začal držať hlávku až neskôr, no zato, odkedy ju zdvihol už ju nepoložil :-)
- vydáva zvuky, gagoce, smeje sa, je veľmi komunikatívny a je to naozaj veselé bábätko,
- vie si pekne chytiť hračky a dokonca (neviem či sa mi to len zdalo) si prekladá hračku z ruky do ruky- akosi skoro nie? :-)
- zahrká si hrkálkou, sem tam si ňou riadne tresne po hlave a ja vždy čakám, že sa rozplače, ale on naopak chytá záchvat smiechu.
- plače naozaj len vtedy ako niečo vážne trápi, poväčšine je hlavnou príčinou hlad, je to náš hladoško.
- žužle si ruky, ale že veeeľmi, vlastne žužle všetko čo mu príde pod ruku, resp, ku puse, ešte k tomu slintá ... žeby zuby? uuuž?

- snaží sa pretočiť z chrbátika na bruško, dokonca sa mu to už zopárkrát samému podarilo, ale asi ani sám nevie ako, lebo to ešte nerobí stále. Z bruška na chrbátik mu to ale ide jedna radosť a nesmierne sa pri tom baví, dokonca to baví aj Adamka, hneď sa začne hádzať o posteľ aj on... obaja sa smejú a Adamko spolu so mnou vykrikuje "aaaaaa báááác" :-)
- zbožňuje plyšovú, hrkaciu sovu Evu, dokážne do nej trieskať aj niekoľko desiatok minúť, keď ju má zavesenú na hrazdičke. Zdedil ju po Adamkovi, aj jeho veľmi fascinovala :-)
- neuveriteľne ho fascinujú ľudské vlasy, najme tie tatikove má veľmi rád, zameral ich už asi pred mesiacom a odvtedy sa vždy smeje, keď mu ich tatko ukazuje, tie moja sa už snaží chytiť a ak sa mu to podarí, mám celkom dosť problém vytiahnuť mu ich z rúčok :-)
-  ľúbi svojho bračeka a veeeľmi, keď sa mu ho podarí zachytiť (Adamko sa pohybuje rýchlosťou blesku, preto aj ja mám niekedy problém ho očami zachytiť) smeje sa, kýve ručičkami a kope nôžkami.
-  najradšej by sa vozil na rukách tváričkou dopredu a chrbátikom opretým o našu hruď, fascinuje ho všetko naokolo no najviac luster v obývačke, tatkove gitary na stene, bodkovaný poťah na gauči, rýchlovarná konvica, Adamkova výstava obrázkov v izbičke a čiernobiely obraz v spálni.


Je to naše zlatíčko. Už teraz vidím, že spolu s Adamkom budú tvoriť úžasnú partičku. Len keby ten čas tak rýchlo neletel. Obaja chlapci mi rastú pred očami rýchlosťou blesku, nestačím sa čudovať, vynadívať a vymieňať a dopĺňať veci v šatníku.
M.

2 komentáre:

  1. Vždyť se před chvílí narodil! Krásné chlapečky máte...

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Veru, ani neviem ako to zbehlo :-) niekedy by som chcela ten čas zastaviť, alebo aspoň trochu spomaliť :-)

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers