... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 23. apríla 2017

Guľky


 Adamko odniekiaľ vykutral guľky, ktoré som odložila ešte v časoch, kedy som sa bála, že by mu mohol skrsnúť v hlave nápad začať ich pojedať a hneď vznikol nápad ako sa s nimi hrať napriek tomu, že nie sme vonku a nemáme k dispozícii jamky.


Vyrobili sme si malé hrady z kartónu a vystrihli do nich vchody rôznych veľkostí. Adamko ich potom polepil a ozdobil nálepkami. Guľkami sme sa potom triafali do ich otvorov. Adamko dokonca vymyslela aj zlepšovák ako zamedziť rozutekaniu sa guliek po celej izbe a postavil drevené zátarasy. Štart sme si urobili z maliarskej pásky a mohlo sa začať závodiť.Pinkanie do guličiek už máme natrénované, teraz ostáva počkať, kým sa opäť ukáže krajšie počasie a my vyrazíme s guličkami do prírody a narobíme si jamky do zeme. Ja si tak oprášim staré spomienky z môjho dectva, kedy sme "guľky" a "céčka" hrali takmer v jednom kuse a Adamko sa naučí novú hru.


Prajem peknú nedeľu. My práve oddychujeme po návrate z každoročnej Rušňoparády a pred tým, než opäť vyrazíme do ulíc... na návštevu, osláviť narodeniny Adamkovej krstnej mamky. 
M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers