... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 30. apríla 2017

Múzeum letectva a dopravy v Košiciach

Sobotnajšie popoludnie sme strávili neďaleko nášho košického letiska, v Múzeu letectva a dopravy. Chceli sme tam zavítať už dávnejšie, no vždy sa nám Adamko zdal ešte primalý na to, aby nechcel vliezť do každého vystaveného modelu a tak sme to odkladali, až do včera. Počasie nebolo bohvie čo, no my sme mali napriek tomu chuť niekam sa vypraviť. Voľba padla na múzeum a urobili sme dobre. Ľudí bolo málo a tak sme mali skoro celé múzeum iba pre seba. 


Náš tatko je automobilový historik a do dopravy sa vyzná, preto sme mali osobného sprevádzača. Všetko nám poukazoval, vysvetlil a dokonca aj rôzne pikošky sme sa o jednotlivých strojoch dozvedeli. Adamko pozeral bez dychu, juuujkal nad každým lietadlom a náš najmladší, ten zatiaľ sladko spinkal zababušený až po nos.V múzeu sa nachádza aj lietadlo, do ktorého sa dá posadiť, to bol pre nášho Adamka najväčší zážitok. Pri pohybe pákou sa dali ovládať chvost lietadla a klapky na krídlach, tak si Adamko "zašoféroval" dosýta. Rôzne páčky, budíčky a svetielka, to je pre neho raj. A už keď som si myslela, že Tomáško celú výstavu prespí, predsa len sa zobudil a spopod deky pleštil očká na to všetko naokolo.
V poslednom hangári na nás čakala aj expozícia historických vozidiel a predmetov dennej potreby.  Adamko bol prekvapený, ako niekedy vyzerali veci inak ako ich pozná on dnes, a nám s tatkom bolo zároveň smiešno, že si veľa z tých vecí ešte veľmi dobre pamätáme, dokonca niektoré sme aj mali. Návštevu múzea určite odporúčam všetkými desiatimi, bolo to zážitok nie len pre Adamka, ale aj pre mňa.


Prajem pekný zbytok víkendu a ja idem ďalej skladať s chlapcami zo stavebnice lietadlá :-)
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers