... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 20. apríla 2017

Tváričky

Ďalší upršaný deň a ešte k tomu je aj poriadna zima, tak sa cestou zo škôlky príliš nezdržujeme a utekáme do tepla domova. No i tak sme si aspoň trošku prírody doniesli domov, keď už sa nemôžeme túlať po vonku osobne.


Natrhali sme si niekoľko rôznych tráv a listov z javora a spolu s lupienkami odkvitnutých tulipánov a narcisov, ktoré sme mali doma, sme sa pustili do tvorenia. Predkresliť na biely papier niekoľko tváričiek nebol žiaden problém a tie sme potom dotvárali prírodninami. Adamka to náramne bavilo. Vytváral, účesy, vlasy, čiapky, klobúky, náušničky z javorových listov, no najväčší úspech mali fúzy všemožných tvarov.


Hrozne sa Adamkovi páčilo vytvárať tváričkám fúzy a tak dokonca vznikla aj fúzatá teta. Z tej sa smeje ešte doteraz :-DRuku k dielu priložil aj Tomáško, dokonca sa mu v nestráženej chvíli podarilo uchmatnúť si obriu ďatelinku, ktorú sme našli vonku.

Pôvodne som mala v úmysle prírodniny na tváričky lepiť, ale nakoniec sa ukázalo, že prikladať bolo oveľa ľahšie, zábavnejšie a Adamko tak vymyslel, niekoľkonásobne viac rôznych variácii. Fantázia nám obom pracovala na plné obrátky a perfektne sme sa pri tom nasmiali.


Kým sme sa hrali, začalo snežiť... som zvedavá, čo nám ešte tento bláznivý apríl nadelí. Prajem krásny deň. 
M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers