... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 7. apríla 2017

V hlavnej úlohe alobalŽe sa odtláčať dajú len pečiatky? nie, nie, my sme odtláčali alobal a náramne nás to bavilo.  Veľmi jednoduchý postup a naozaj efektný výsledok. Stačí k tomu kúsok alobalu, farba a špajle do uší, či iné "nanášatko", "kreslítko", či "patlátko".


Postup zvládnu aj malé deti a priznávam sa, že mňa to chytilo náramne, kľudne by som si odtláčala do večera, keby sa Tomáško nebol prihlásil, že je hladný. A teda ako na to? Stačí čímkoľvek (my sme zvolili špajle do uší) naniesť farbu na alobal. Je už na vás, či budete bodkovať, čiarkovať, vlnovkovať, či kresliť nejaký konkrétny obrázok. 
Potom alobal položíme na papier, na ktorý ho chceme odtlačiť a prejdeme po ňom valčekom. Táto časť sa veľmi páčila hlavne Adamkovi a tak sme vytiahli jeho mini valček, bol na to ako stvorený. Po odobratí alobalu z papiera (odporúčam ho stiahnuť pomaly) je zázrak na svete. Resp. nie zázrak, ale výtvor, ktorý ste predtým namaľovali na alobal, no Adamko zakaždým skríkol ... záááázrak :-)
Výsledný efekt je tým krajší, čím viac farieb na neho použijete. My naše výtvory plánujeme použiť ako základ na veľkonočné pohľadnice, no myslím, že parádu by narobili aj len tak vložené do rámčeka na stene.
 Výkresy sa nám už sušia a čakajú na druhú fázu... výrobu pohľadníc, ktoré v pondelok s chlapcami zanesieme na poštu. Prajem krásny víkend.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers