... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 23. mája 2017

Na koneeee

Mať deda (čo je Adamkov a Tomáškov prípad) alebo tatka (čo je môj prípad :-D) cawboya, to vám je obrovská výhra z hneď niekoľkých dôvodov:


1.) vidíte, hladkáte, mojkáte si koňa vždy keď si zmyslíte, pretože váš dedo jedného vlastní
2.) máte osobného učiteľa jazdectva, pretože váš dedo jazdí perfektne,
3.) nemusíte na akciách stáť rady, aby ste sa za euro povozili dve kolečká na poníkovi, pretože vás ako dlho chcete a kamkoľvek chcete vozí váš dedo 
4.) stávate sa atrakciou kdekoľvek s dedom idete :-)


Adamko si to prvý májový víkend zažil všetko na vlastnej koži, pretože okrem toho, že sme absolvovali westernový prepad historického vláčika v košickom Čermeli, na ktorý každoročne chodievame, a povozil sa do sýta na dedovom Charliem, stal sa na chvíľu aj indiánskym lovcom a vyskúšal si strieľať z veľkého praku, vyrobil si šípy a čelenku. Tomáško tiež absolvoval zopár svojich "prvýkrát". Pretože prvý krát videl koňa, ktorý mimochodom o neho prejavil mimoriadny záujem. Snažil sa ho ovoniavať a pošťuchovať do neho, bolo to milé. Prvýkrát sa Tomáško nosil aj v manduce a musím povedať, že sa mu to hodnú chvíľu páčilo, únava však po tak silných zážitkoch nenechala na seba dlho čakať a tak opäť putoval do kočíka a úspešne zvládol prespať zvyšok dňa :-) a vlastne ani sa mu nedivým, slniečko a čerstvý vzduch, no kto by nespal?

 Konečne sú tu slnečné dni a tak veľa času trávime vonku, Už aj Tomáško začína prejavovať záujem o to, čo sa okolo neho deje a stále viac a viac chce opúšťať teritórium kočíka a necháva sa niesť na rukách, aby mu nič z toho, čo sa vonku deje, neuniklo. 
Už sa teším na leto koľko výletov, spolu podnikneme.


Prajem krásne teplučké dni.
M.


1 komentár:

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers