... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 5. mája 2017

SlimáčikyU babky sme ešte v marci objavili v hájiku množstvo obrovských slimačích ulitiek a tak sme si ich zopár vzali domov. Pôvodný zámer bol zavesiť si ich na drievko, spolu s inými prírodninami a vyrobiť si tak zvonkohru, no nakoniec to s nimi dopadlo inak. 


Ulitky sme poriadne vyumývali a kefkou očistili od hliny a zaschnutého slizíku, ktorý tam zanechali slimáčiky. Ďžabkanie vo vode je Adamkova obľúbená činnosť a zakaždým sa po nej musíme prezliekať do suchého obaja :-D
Už niekoľko dní Adamka drží plastelínový ošiaľ a tak namiesto zvonkohry, padli ulitky na tvorbu slimáčikov. Ono je to väčšinou tak, že ja mám nejaký nápad a zvrhne sa to celkom iným, ale nemenej zaujímavým spôsobom :-)


Samozrejme neostalo len pri slimáčikoch. Najobľúbenejšia Adamkova plastelínová zábava- vytváranie cesty a jazdenie po nej autíčkami, aby sa vytvorili rôzne odtlačky, nesmela chýbať. Ulitky tvorili štart. Odtlačky skúšal Adamko robiť aj s ulitkou a tak vznikol priestor porozprávať si o fosíliách.


Tomáško sa chvíľu hral so svojou kamoškou sovou Evou zavesenou na hrazdičke, ale oveľa viac ho bavilo pozorovať bračeka pri práci. Dokáže na neho zaujato pozerať veľmi dlho, dokonca ho sem tam povzbudzuje rôznymi výkrikmi, pišťaním a bábätkovskou hatlaninkou :-) 


Užite si krásny predĺžený víkend, vyzerá to, že bude teplý a slnečný. My za chvíľu naložíme veci do auta a frčíme ku babke. Majte saaaa.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers