... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 30. júna 2017

Letáky

Aj k vám domov do schránky ich chodí na mraky? K nám áno a ja sa z nich teším. Je totiž tooľko spôsobov ako ich využiť (koláž, rôzne hry ako... hod do koša, papierová vojna, či skákací závod, noviny môžete aj recyklovať a vyrábať z nich nový papier. A ak už zlyhajú všetky pokusy, alebo vyčerpáme všetky možnosti, ešte stále sa dajú dať aj do zberu... no nádhera :-)
Tentokrát sme noviny využili ako senzorickú hračku.

Teda lepšie povedané Tomáško ich tak využil. Adamko má už toto skúmateľské obdobie letákov a novín za sebou ... božinku, ale to už bolo dávno :-)


Teraz prišiel rad aj na Tomáška. Oboch (samozrejme Adamka v minulosti, nie teraz :-D ) som pri tejto aktivite vybavila cumlíkmi, predsa len potreba ochutnávať je u bábätiek neuveriteľne silná a zrovna tlačiarenské farby zavádzať do jedálnička nemám v pláne. Radosť v očiach u oboch bola jednoznačná, no predsa som si všimla, že každý z nich skúmal po svojom. Adamka bavilo sa v nich váľať, Tomáško sa ich snažil chytať, Adamkovi sa páčili vystreté a chcel ich krčiť a Tomáško ozajstný záujem prejavil až vtedy keď som mu z nich narobila papierové guľky. Začal ich chytať, otáčať, búchať do nich a po nich, smial sa, keď mu odskakovali s pod rúčok.Kdeee je Tomáško...


... tuuuu je :-DGule z novín Tomáško krásne uchopoval do rúčok, dokonca ich prekladal z ruky do ruky, chytal rukami oboma, búchal po nich a snažil sa ich ochutnať. Práve o bol ten moment, kedy som si povedala, že treba cumeľ :-)
Práve to bol ten moment, kedy som si povedala, že treba cumeľ :-)
Tento výraz hovorí za všetko, radosť to bola veľká, škoda, že Adamko bol vtedy v škôlke, vyšalili by sa spolu, asi si dáme aj nejaké spoločné repete, pretože chlapci sa už čoraz viac vedia spolu šaliť. Adamko robí Tomáškovi srandičky, rôzne zvuky a Tomáško sa smejeeee, až sa zachádza... no rozkošní sú obaja. Vtedy mi občas i mäkko príde z toho, aké je to krásne byť mamou.


Krásne leto prajeme.
M.

2 komentáre:

  1. Mě to třeba docela obtěžovalo, že nám domů chodí tolik letáků, dala jsem si tam tedy nálepku, že letáky nechci, a zlepšilo se to. Pokud se zajímám o nějaké akce, mrknu třeba sem. Lepší než mít plnou schránku :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mne letáky nevadia, u nás doma sa nestratia, buď si z nich niečo vyrobíme, alebo ich nejako použijeme, alebo ich odnesieme synovi do škôlky do zberu. Aj keď teda bez letákov by to bolo na svete oveľa ekologickejšie, predsa len, koľko stromov sa zrúbe, na toľko zbytočného papiera, že? :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers