... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 7. júna 2017

Maľovanie do mlieka


Maľovanie do mlieka

Táto hra je veľmi jednoduchá, časovo nenáročná a ozaj zabaví malých aj veľkých. Ja som tomu živým príkladom, pretože potom čo už to Adamka prestalo baviť a šiel umývať balkónové okno (momentálne je to jeho obľúbená činnosť) ja som sa ešte chvíľočku s farbami pohrala :-)
 Do misky (môžete použiť hocijakú plytkú nádobu, alebo plech)  sme si vyliali mlieko: Adamko tam postupne potom pipetou kvapkal "bodky! potravinárskeho farbiva. Na "maľbu" sme použili vatové tyčinky, namočené v oleji.

V tomto momente si Adamko začal do pipety naberať aj zafarbené mlieko a experimentovať so vstrekovaním ho do farieb.
 Tiež sme vyskúšali naliať trochu oleja aj na hladinu mlieka, čím sa nám vytvorili olejové oká. Do nich sme potom vstrekovali zafarbené mlieko. To vám je zábava, narobíte si bubliniek koľko len chcete. O každej machuľke, ktorú sme vytvorili sme sa s Adamkom bavili a hádali čo nám pripomína, na hladine mlieka sa tak pred nami tvorili hady, draci, medúzy aj šípové ruže. Okrem hrania sa s farbami, sa Adamko naučil aj niečo o hustote kvapaliny.

Vyskúšajte je to zábava a my sme tak vyplnili čas kým vonku po daždi vyšlo opäť slniečko a mohli sme znovu vytiahnuť bicykel.
Prajem krásny stred týždňa.
MŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers